Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

1 września 2013 roku  nastąpiło uroczyste nadanie imienia Niepublicznej Szkole Podstawowej w Siedleminie oraz poświęcenie sztandaru. Szkoła przyjęła imię jednego z najwybitniejszych Polaków, Jana Pawła II.

Cała uroczystość odbyła się w 10 rocznice przekształcenia podstawówki w placówkę prowadzoną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin "Szkoła Dzieciom". Placówka ma także sztandar i hymn, którego autorem jest p. Tomasz Jankowski. Wykonawcami hymnu byli uczniowie szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godz.15  od mszy św. w kościele parafialnym. Następnie zaproszeni goście wraz ze społecznością szkolną przeszli na pobliskie boisko szkolne. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. Harmonię przemarszu dopełniła Żerkowska Orkiestra Dęta. Komitet rodzicielski wręczył na ręce pani dyrektor Izabeli Woś sztandar, który następnie trafił do uczniów z pocztu. Wybrani nauczyciele i uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Sołtys wsi wręczył nową tablicę z nazwą, która zawiśnie na szkole. Goście wypowiadali się, że nadanie imienia błogosławionego Jana Pawła II to nie tylko zaszczyt, ale także obowiązek, aby szkoła wcielała w życie treści jego nauczania.

Dzieci Jarocina rozruszały publiczność

Dziesięć lat temu niewiele osób wierzyło w przetrwanie tej placówki. Jednak rodzice „dali radę”. Uroczystość została zakończona przedstawieniem uczniów szkoły oraz występem zespołu "Dzieci Jarocina". Atrakcjami dla najmłodszych były dmuchane zamki i trampoliny, a dla osób starszych kuchnia regionalna, a także… robótki ręczne.

Wiktoria Górnaś

Tomek Jankowski, 03.10.2013 10:01
0,

665


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz