Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W maju klasa III ze Szkoły Podstawowej W Golinie pojechała na wycieczkę do Torunia. Poniżej relacja z tejże wyprawy okiem jednego z jej uczestników.

Dnia 22 maja 2014r. o godzinie 8.00 udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Torunia pod opieką naszej wychowawczyni Pani Doroty Hoffmann i rodziców. Wygodny autobus wiózł nas prze takie miasta jak : Jarocin ,Września , Gniezno , Inowrocław aż dotarliśmy do Torunia. Tam o godzinie 11.50 na Bulwarze Filadelfijskim przyszedł po nas przewodnik w stroju krzyżackim . Szliśmy za nim na  Stare Miasto gdzie zostaliśmy przebrani w stroje krzyżackie . Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika , dom Mikołaja Kopernika (handlarza) i Mikołaja Kopernika (astronoma). Nieopodal znajdowała się Katedra Św. Janów którą też zwiedziliśmy . Tam znajduje się jedyny w Polsce autentyczny , średniowieczny dzwon Tuba Dei czyli (Trąba Boża) i jedyne w Polsce trzy jednakowej wysokości nawy . Kto chciał mógł iść z przewodnikiem i zobaczyć dzwon Tuba Dei . Następnie o godzinie 14.30 przeszliśmy do Hostelu , Przystanek Toruń by się zakwaterować . O 15.00 mieliśmy obiad w restauracji . Około godziny 16.30 przejechaliśmy do Fortu IV . Gdzie piekliśmy pierniki w fortecznej piekarni . Zwiedzaliśmy Fort IV z przewodnikiem w stroju historycznym z pochodniami potem bawiliśmy się w podchody i zakończyliśmy zabawę ogniskiem z pieczeniem kiełbasek . Około godziny 20.00 wróciliśmy do Hostelu . Późnym wieczorem jeśli ktoś miał siłę i ochotę to szedł na starówkę . Drugiego dnia o godzinie 8.00 mieliśmy śniadanie . Po śniadaniu zdaliśmy pokoje i około godziny 10.00 pojechaliśmy  do Kinder Parku wizyta w sali zabaw była dla nas niezapomnianą frajdą . Po świetnej zabawie udaliśmy się na obiad w restauracji specjalizującej się w daniach z kurczaka . Po obiedzie mieliśmy czas wolny by na Starym Mieście kupić pamiątki. O godzinie  15.00 ruszyliśmy w rejs statkiem po Wiśle. Na koniec naszej wycieczki zwiedziliśmy Planetarium , które wywarło , na wszystkich chyba , ogromne wrażenie . Około godziny 17.30 zakończyliśmy naszą przygodę w Toruniu . Do domu wracaliśmy pełni wrażeń i pewnie wielu z nas powtórzyło by taką wyprawę pełną zabawy i nowej wiedzy o jednym z polskich miast.

Tobiasz Andrzejczak

 

Tomek Jankowski, 07.07.2014 09:51
0,

1517


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz