Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Praca w Golinie nieustannie wre. Już niebawem, bo 12 listopada o godzinie 13.00 w okolicach skrzyżowania ulicy Wolności z Krętą, odbędzie się uroczyste otwarcie i zakończenie prac nad ulicą Wolności. Przebudowa została zlecona firmie BROBUD, której pracownicy "stawali na głowie",  by sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

Podczas przebudowy zostały wykonane nowe chodniki po obu stronach jezdni, został wylany nowy asfalt. Jezdnia została poszerzona do 7 metrów, co sprawiło,  że w niektórych miejscach jest ona o ponad metr szersza niż przed przebudową. Aby zapewnić komfort mieszkańcom zostały także zrobione miejsca parkingowe  oraz nowe oznakowania. Nie zawiodła nawet część estetyczna, gdyż w ubiegłym tygodniu wzdłuż ulicy Wolności oraz ulicy Siedlemińskiej aż do przejazdu kolejowego zostały posadzone odpowiednio zabezpieczone drzewa.

SONY DSC

Cała inwestycja, kosztująca prawie półtora miliona złotych (jak informuje nas strona Sołectwa), nie odbyłaby się bez dofinansowania  z   „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap  II Bezpieczeństwo  –  Dostępność – Rozwój”. Inwestorem jest Powiat  Jarociński, a do drogi dokłada się Gmina  Jarocin, Jarocińskie Linie Autobusowe oraz Zakład Przemysłu  Mięsnego  „BIERNACKI”.

Całość zdecydowanie cieszy i zachęca do wspólnych  rodzinnych spacerów. Gratulujemy wspaniałego efektu. Jednak prace nie ograniczają się do ulicy Wolności. W Golinie można również zaobserwować rozpoczęte prace na ulicy 1000-lecia i wiele innych. Oby tak dalej... O efektach będziemy oczywiście informowali.

 

Odwołanie do strony Sołectwa Golina i Stefanów - http://www.golina.jarocin.pl/

Tomek Jankowski, 04.11.2013 18:27
0,

543


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz