Wszytko czasem się psuje, niszczy, zużywa. Niektóre z tych rzeczy trzeba zastąpić nowymi, a inne wystarczy odświeżyć, wyremontować. Właśnie takie działanie w ciągu ostatnich miesięcy przeszła nasza szkoła.

Prace rozpoczęły się już pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Została odnowiona elewacja sali gimnastycznej oraz odświeżono jej wnętrze. Wcześniej była ona pomalowana na biało, a teraz, tak jak reszta budynków szkolnych, ma kolor żółty. W środku wiele się nie zmieniło – ściany nadal są w tej samej barwie, lecz ich dolna część została pokryta farbą olejną, co w pewnym stopniu uodparnia ją na zniszczenia. Koszt – 25000 złotych.

Remontu doczekały się także nasze trybuny, które już od dawna wołały o wymianę. Połamane, częściowo wyrwane, drewniane ławki prezentowały się – delikatnie mówiąc – niezbyt pięknie. Dla nieostrożnych mogły stanowić swego rodzaju zagrożenie. Na szczęście podczas wakacji zostały one zlikwidowane i częściowo zastąpione nowymi, plastikowymi ławkami. Mamy nadzieję, że przetrwają one znacznie dłużej niż poprzednie. Koszt – 9000 złotych. Pieniądze te pozyskano z funduszu sołeckiego.

Poniżej możecie zobaczyć efekty prac

Aleksandra Przybylska, 02.10.2017 23:28