W kwietniu na boisku przy gimnazjum nr 5 odbyły się  mistrzostwa gminy w piłce nożnej w kategorii gimnazjów.
Nasi sportowcy trafili na bardzo trudną grupę. Jednak wyjście z niej dawało szansę na teoretycznie łatwy półfinał.
Pierwszy mecz nasi piłkarze rozegrali z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Szybko zdobyta bramka na początku meczu dała komfort psychiczny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Goliny. W drugim pojedynku nasi piłkarze zmierzyli się z Gimnazjum Społecznym. Bramki w tym meczu padały co chwilę. Do przerwy wynik wynosił 3:0. W drugiej połowie nasi reprezentanci podwyższyli wynik na 5:0 i takim wynikiem zakończył się ten mecz. Zwycięstwo to dało już awans do półfinału. Ostatni mecz grupowy nasz zespół rozegrał z Gimnazjum nr 5. W tym spotkaniu trener pozwolił zagrać graczom rezerwowym. Mimo pewnego awansu, nasi reprezentanci dali z siebie wszystko. Najlepszy zawodnik z "piątki" popisał się wspaniałym uderzeniem z połowy boiska. Ta bramka zapewniła gospodarzom wygraną. W półfinale nasz zespół zmierzył się z Gimnazjum nr 3. Nasi piłkarze w tym meczu zdecydowanie przeważali i osiągnęli pewne zwycięstwo. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 4:0. W związku z tym, że awansować do kolejnego etapu mogły dwa zespoły, rozgrywanie finału było zbędne.

Wyniki naszego zespołu:

Golina - G1 Jarocin 1:0

Golina - G Społeczne 5:0

Golina - G5 Jarocin 0:1

Półfinał: Golina - G3 Jarocin 4:0

Awans wywalczyli: Kacper Mizera, Cezary Janicki, Łukasz Walczak, Kacper Radomski, Dawid Witwicki, Marcin Walczak, , Adam Bryll, Konrad Cieślak, Miłosz Wachowiak.

Trener: Sebastian Waszkiewicz.

sss

qwqw

W drugim etapie - powiatowym - nasz zespół rozegrał tylko trzy spotkania. Startowały najlepsze drużyny z finałów gminnych. Były to Gimnazjum z Żerkowa, Gimnazjum z Kotlina oraz Gimnazjum nr 5 w Jarocinie.

Nasi piłkarze pierwszy mecz rozegrali z najtrudniejszym rywalem - Gimnazjum nr 5. Spotkanie to było bardzo wyrównane. Do przerwy  nasz zespół przegrywał 0:1. W drugiej części spotkania Golina "wzięła się w garść" i doprowadziliśmy oni do remisu. Nasza drużyna nie cieszyła się zbyt długo ze strzelonej bramki, ponieważ już kilka minut później sędzia odgwizdał kontrowersyjnego karnego. Niestety, nasz bramkarz nie wybronił tego i piłkarze z Gimnazjum nr 5 wyszli na prowadzenie. Nasi  nie zdążyli już tego odrobić i ostatecznie przegrali 1:2. Następne mecze nasz zespół wygrywał pewnie oraz wysoko. Z Gimnazjum z Żerkowa wygraliśmy 2:0, a z Gimnazjum z Kotlina aż 8:1. Niestety, nie dało to pierwszego miejsca w powiecie, czyli nasza drużyna nie przeszła "dalej". Mimo wszystko ten wynik należy uznać za sukces naszych piłkarzy. Nawiasem mówiąc to trzecie w ostatnich latach wicemistrzostwo powiatu reprezentacji golińskiego gimnazjum...