Niepubliczne Przedszkole Puchatek w Golinie działa od 1 września 2008 roku. Organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Wychowawczo-Opiekuńczo-Dydaktyczne ,,Puchatek'' w Golinie. Budynek przedszkolny znajduję się przy ul.Dworcowej 11 w Golinie. W przedszkolu są trzy sale do zajęć, łazienka, hol - gdzie mieści się szatnia, świetlica, w której odbywają się zajęcia komputerowe, gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia logopedyczne. Funkcję dyrektora Niepublicznego Przedszkola  pełni pani Maria Włodarczyk.Gig-ant przeprowadził rozmowę z panią dyrektor Włodarczyk.

Gig-ant: Jak wyglądał pani początek w przedszkolu ,,Puchatek"?
M.W: Początki były bardzo trudne, dużo zmian trzeba było wprowadzić. Stopniowo, przy współpracy wielu osób, doprowadziliśmy przedszkole do obecnego stanu.

Gig-ant: Ile oddziałów obecnie jest w golińskim przedszkolu?
M.W: Od paru już lat mamy 4 oddziały; wcześniej był to trzy oddziały poranne, a jeden oddział popołudniowy. Obecnie mamy dodatkową salę, w której możemy prowadzić zajęcia indywidualne od rana, natomiast grupa IV przychodzi na godzinę 10:00.

Gig-ant: W jakich godzinach czynne jest przedszkole?
M.W: Przedszkole czynne jest od godziny 6:45 do 17:00; od poniedziałku do piątku.

przedszkole_2015_16_20150407_1603668859

Gig-ant: Ile dzieci uczęszcza do przedszkola?
M.W: Do przedszkola uczęszcza 92 dzieci.

Gig-ant: Jak ważną według pani jest współpraca z rodzicami w przedszkolu?
M.W: Współpraca z rodzicami jest bardzo ważna, aby placówka osiągnęła zamierzony efekt opiekuńczy, wychowawczy i dydaktyczny oraz rozwinęła zaplecze przedszkolne.

Gig-ant: Czy rodzice chętnie angażują się w pracę z dziećmi?
M.W: Rodzice pomagają przy organizacji różnych przedsięwzięć przedszkolnych - np. festyny, zabawy, opieka na basenie itp.

przedszkole_2015_1_20150407_1001848399

Gig-ant: Czy czegoś według pani brakuje w przedszkolu. Jeśli tak, to czego?
M.W: Mamy za mało miejsca i myślimy o adaptacji pomieszczenia gospodarczego na małą salkę do zajęć indywidualnych. Oczywiście zabawki się niszczą i trzeba kupować nowe.

Gig-ant: Czy organizuje pani dla dzieci jakieś wyjazdy?
M.W: Wyjazdy organizujemy najczęściej w czasie ferii zimowych i wakacji letnich. Wyjazdy do kina, na przedstawienia czy do muzeum organizujemy też w ciągu roku szkolnego, np. 27 października br. jedziemy do Poznania do Rogalowego Muzeum.

Gig-ant: Dziękuję za rozmowę. Myślę, że przedszkole w dalszym ciągu będzie się ,,rozwijać". Życzę powodzenia.
M.W: Ja również dziękuję za rozmowę.

przedszkole_2015_34_20150407_1146193652

Magdalena Walczak, 04.10.2015 14:53