Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 6 października w Bydgoszczy prezes Eugeniusz Wojtczak i naczelnik Piotr Wojtczak z OSP w Golinie odebrali w imieniu straży sprzęt od Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka.

Nasza jednostka poprosiła o pilarkę do drewna marki Stihl. Fundacja postanowiła wesprzeć Ochotnicze Straże Pożarne, które pomagały w całej Polsce usuwać skutki sierpniowych nawałnic. Na ten cel przeznaczono ponad 1,5 mln złotych, a wsparcie otrzymało 178 jednostek z całego kraju. Taka akcja odbyła się też wcześniej w 2010 roku; WOŚP wsparło wówczas 444 jednostki po przebytych powodziach. W tym roku rozdano 50 szt. toreb medycznych R1, 36 szt. AED, 32 szt. desek ortopedycznych, 4 szt. unieruchomień pediatrycznych, 21 szt. zestawu szyn Kramera, 23 fantomy, 37 motopomp, 38 agregatów oraz to, o co poprosiło i nasze OSP – 23 szt. pilarek do drewna. Do tej pory na pomoc dla straży pożarnych WOŚP przekazało pomad 6 mln złotych.

strażacy1
strażacy2
Fot. Adam Majewski
Autor: Klaudia Wojtczak.

Magdalena Walczak, 20.10.2017 00:44
0,

301


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz