Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

16 listopada 2014 roku odbędą się wybory samorządowe, w których to wybierzemy wójtów, burmistrzów oraz radnych powiatowych, gminnych i wojewódzkich. Pragniemy w trzech cyklach  przedstawić naszym szanownym czytelnikom kandydatów na radnych z Goliny. Dziś zapraszamy na wywiady z kandydatami na radnych powiatowych.

Wywiad z panem Igorem Armonem,  kandydatem na radnego powiatowego z ugrupowania Ziemia Jarocińska.

armon

GIG-ant: Dlaczego zdecydował się pan kandydować w wyborach samorządowych?
I.A.: Na początek chciałbym zauważyć, że są to dla mnie już trzecie wybory samorządowe, w których biorę udział jako kandydat. Niestety, do tej pory bez powodzenia. Liczę na to, że tym razem zdołam przekonać wyborców do mojej osoby i uda mi się zdobyć mandat radnego powiatowego. Od dwudziestu lat pracuję w jednostce samorządowej i dlatego sprawy samorządu są mi bliskie. Chciałbym poprzez funkcję radnego mieć możliwość większego wpływu zwłaszcza na rozwój sektora społecznego naszej społeczności lokalnej.

GIG-ant: Jaki jest pański dorobek polityczny?
I.A.: Nie należę i nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Jeśli można nazwać lokalną polityką moją działalność w Stowarzyszeniu Ziemia Jarocińska, a wcześniej Teraz Jarocin, to działam w nich od samego początku i byłem jednym z założycieli. Interesuję się polityką, ale żadna partia polityczna nie przekonała mnie do tej pory do wstąpienia w jej szeregi.

GIG-ant: Jakie są pańskie dotychczasowe osiągnięcia?
I.A.: Jak już wcześniej wspomniałem, pracuję w samorządzie już 20 lat. Zgodnie z moim wykształceniem podjąłem pracę w Ośrodku Pomocy Społecznej od stanowiska pracownika socjalnego. Wraz z podnoszeniem swoich kwalifikacji poprzez kolejne studia podyplomowe stopniowo awansowałem na inne stanowiska, aż do obecnego zastępcy dyrektora, na którym pracuję od 2006r. Do swoich sukcesów zawodowych mogę zaliczyć m.in. budowę Centrum Socjalnego w Jarocinie, które skupia wszystkie instytucje zajmujące się pomocą społeczną w jednym miejscu. Byłem jednym z inicjatorów powstania tej placówki. Podobnie było z uruchomieniem mieszkań chronionych dla osób starszych i niepełnosprawnych w 2008r., które znajdują się w budynku przy ulicy Zacisznej 6 w Jarocinie. Poza pracą zawodową należę do kilku stowarzyszeń na terenie Gminy Jarocin, m.in. Nasza Wspólnota w Golinie, w którym zajmuję się pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rewitalizację naszego sanktuarium. Udało mi się przygotować kilka wniosków o dofinansowanie rewitalizacji, na które pozyskaliśmy dotacje zewnętrzne.

GIG-ant: Jaki jest pański program wyborczy?
I.A.: Mój program wyborczy jest zgodny z programem wyborczym Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Najważniejszymi inwestycjami i zadaniami, z którym musi zmierzyć się Powiat Jarociński w następnej kadencji samorządu są przede wszystkim sprawy dotyczące dalszego rozwoju i funkcjonowania Szpitala Powiatowego, a także dokończenie inwestycji Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. W Radzie Powiatu chciałbym się przede wszystkim zajmować sprawami społecznymi, kulturą i oświatą, jak również inwestycjami mającymi wpływ na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia mieszkańców. W następnym okresie programowania środków europejskich, tj. w latach 2014- 2020, większa cześć tych środków skierowana będzie na Kapitał Ludzki, dlatego chciałbym zajmować się pozyskiwaniem tych środków na rzecz samorządu powiatowego

GIG-ant: Co stawia sobie pan za priorytet w tej kampanii wyborczej? Co ma pan zamiar zrobić po wygranych wyborach dla naszej miejscowości?
I.A.: Moim priorytetem w tej kampanii wyborczej będzie przede wszystkim działalność na rzecz mieszkańców naszej miejscowości. Dla Goliny będę walczył o wybudowanie ścieżki rowerowej z Jarocina do Goliny, a także budowę ulicy Zakrzewskiej. Jak już wspominałem, będę starał się pozyskiwać środki zewnętrzne, w tym unijne na dalszą renowację naszego sanktuarium. Moją inicjatywą, którą chcę zrealizować także wtedy, gdy nie zdobędę mandatu radnego powiatowego, jest uruchomienie w Golinie przy współpracy działających stowarzyszeń, szkoły oraz parafii Klubu Samopomocy, którego oferta skierowana byłaby głównie dla osób w wieku poprodukcyjnym z terenu naszej miejscowości oraz sąsiednich.

GIG-ant: Dziękuje bardzo za rozmowę.

I.A.: Dziękuje bardzo.

 

Rozmowa z panem Karolem Matuszakiem – kandydatem na radnego powiatowego na kolejną kadencję z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

karolmatuszak

GIG-ant: Dlaczego zdecydował się pan kandydować w wyborach samorządowych?
K.M.: Główny powód, to chęć kontynuacji pewnych rozpoczętych już projektów samorządowych. Projektów związanych z Goliną i Stefanowem, lecz również projektów związanych z funkcjonowaniem samorządu powiatowego w Jarocinie. W Radzie Powiatu zajmowałem się w mijającej kadencji sprawami rolnictwa, ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i tymi sprawami chciałbym się zajmować nadal.

GIG-ant: Jaki jest pański dorobek polityczny?
K.M.: Tak naprawdę  to nie polityka jest moim celem, lecz służba ludziom. Dlatego też nigdy nie zabiegałem o żadne funkcje polityczne, były one i są nadal dla mnie sprawa drugorzędną. Jeżeli się jednak na takie już decydowałem, to były one tylko narzędziem w moich rękach dla spełnienie oczekiwań mieszkańców.

GIG-ant: Jakie są pańskie dotychczasowe osiągnięcia ?
K.M.: Absolwent studiów doktoranckich w zakresie nauk ekonomicznych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Absolwent Studiów Podyplomowych w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Przedsiębiorca
Przewodniczący Komisji Rolnictwa Rady Powiatu Jarocińskiego I i IV kadencji samorządu powiatowego
Sołtys Wsi Golina i Stefanów w latach 2003-2007
Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 1 w Jarocinie w latach 2007-2009
Przewodniczący Rady Rodziców przy Niepublicznym Gimnazjum im. Księdza Piotra Wawrzyniaka w Golinie w latach 2011-2014.
Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jarocinie

GIG-ant: Jaki jest pański program wyborczy?
K.M.: Służyć ludziom , pomagać i spełniać ich oczekiwania w zakresie odpowiadającym zadaniom samorządu.

GIG-ant: Co stawia sobie pan za priorytet w tej kampanii wyborczej?
K.M.: Głównym zadaniem , jakie sobie postawiłem , jest  doprowadzenie  do przebudowy ulicy Zakrzewskiej . Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły to priorytet moich działań.

GIG-ant: Co ma pan zamiar zrobić po wygranych wyborach dla naszej miejscowości?
K.M.: Wiele jest rzeczy do zrobienia. Jak już powiedziałem, priorytet do ulica Zakrzewska. Ulica Dworcowa wymaga ponownego pochylenia się nad problemem jej przepustowości. Wiele spraw i potrzeb zawsze wypływa podczas trwania kadencji. Ja nigdy nie przeszedłem obojętnie obok żadnej sprawy , żadnego problemu w naszych miejscowościach. I mam tak zamiar postępować w dalszym ciągu.

GIG-ant: Dziękuje bardzo za wywiad.
K.M.: Ja również dziękuje.

 

Rozmowa z panią Elżbietą Andrzejczak- kandydatką na radną z ugrupowania Ziemia Jarocińska.

andrzejczak2

GIG-ant: Dlaczego zdecydowała się pani kandydować w wyborach samorządowych?
E.A.: Praca społeczna daje mi wielką satysfakcję i to jeden z głównych powodów . Nie ukrywam też, że  zmotywowały mnie do tego osoby, z którymi miałam już przyjemność współpracować pełniąc funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia PUCHATEK w Golinie, jak również osoba, którą bardzo cenię i szanuję prywatnie.

GIG-ant: Jaki jest pani dorobek polityczny?
E.A.: Nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej .

GIG-ant: Jakie są pani dotychczasowe osiągnięcia?
E.A.: Obecnie pracuję w ZPM Biernacki na stanowisku osoby zarządzającej działem kartonów i folii. Zawsze lubiłam aktywny charakter pracy, być może dlatego właśnie działania w Radzie Rodziców, gdzie obecnie jestem przewodniczącą, a wcześniej w zarządzie Stowarzyszenia Puchatek sprawiają mi tyle satysfakcji . Mimo to nie nazwałabym tego osiągnięciem, a bardziej nowymi doświadczeniami ....

GIG-ant: Jaki jest pani program wyborczy?
E.A.: Program wyborczy oparłam na potrzebach naszej wsi. Tu mieszkam od urodzenia, dlatego też problemy naszej małej ojczyzny nie są mi obce.  Choć w ostatnich latach wiele się działo w Golinie to nie koniec naszych planów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, chcę stworzyć samorząd terytorialny z nowymi pomysłami i wigorem. Za sprawę nadrzędną stawiam ulepszenie komunikacji radnych z mieszkańcami, by wspólnie , w harmonii i wzajemnym zrozumieniu realizować nasze potrzeby. Dobra współpraca na szczeblu mieszkaniec - radny - burmistrz jest moim zdaniem kluczowa dla zdrowego i efektywnego funkcjonowania samorządu.

GIG-ant: Co stawia sobie pani za priorytet w tej kampanii wyborczej?
E.A.: Priorytetem w kampanii wyborczej uważam przedstawienie realnych inicjatyw , tym też kieruje się Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska, z ramienia którego kandyduję w wyborach .

GIG-ant: Co ma pani zamiar zrobić po wygranych wyborach dla naszej miejscowości?

E.A.: W najbliższej przyszłości w swojej pracy w samorządzie chce się skupić właśnie na potrzebach naszej miejscowości:

- wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu popularyzowanie sportu
i kultury fizycznej ( GROM , SZKOŁA PODSTAWOWA.  GIMNAZJUM , PRZEDSZKOLE );
- stworzyć plan na efektywne gospodarowanie czasu wolego dla dzieci i młodzieży w ścisłym porozumieniu szkół i przedszkola ;
- budowa ścieżki rowerowej Jarocin - Golina ;
- rozwiazanie problemu parkingu pracowników ZPM BIERNACKI mając na uwadze poprawę komfortu życia mieszkańców;
- pozyskać środki na podtrzymywanie tradycji i krzewienie kultury;
- nauka haftu golińskiego ;
- podtrzymanie działalności zespołu GOLINIACY;
- pozyskiwać środki na wspieranie golińskich stowarzyszeń ;
- współpraca z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej , Gimnazjum i Przedszkola przy organizacji festynów rodzinnych ;
- współorganizacja imprez min: dożynkowych z Sołtysem wsi i Radą Sołecką;
- budowa dróg i chodników oraz modernizacja i ralizacja oświetlenia na terenie naszej wsi m.in. wsparcie inicjatywy komitetu ul. Piaskowa , ul. Zakrzewska ;

GIG-ant: Dziękuje bardzo za rozmowę.
E.A.: Ja również dziękuję bardzo.

 

Który z kandydatów zwycięży, okaże się 16 listopada.
Zapraszamy naszych czytelników na następny cykl rozmów z kandydatami na radnych- tym razem gminnych.

Tomek Jankowski, 21.10.2014 21:47
0,

715


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz