Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W tym roku XIV Wielkopolski Rajd MDP odbył się 30 maja 2015 roku na terenie Tręby Stare-Powidz. Z powiatu jarocińskiego brały udział dwie grupy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,obie grupy były z Goliny - grupa dziewczyn i chłopców. Rozpoczęcie rajdu nastąpiło o godz.9:00 na placu przy ośrodku wypoczynkowym w Trębach Starych, a zakończenie o godz.15:00 na placu przy ośrodku wypoczynkowym,,Łazienki" w Powidziu. Trasa tegorocznego rajdu liczyła ponad 8 km,uczestniczyła w

nim młodzież w wieku 12-18 lat.W sumie wzięło w nim udział 340 uczestników wraz z opiekunami w 34 sekcjach MDP z 16 powiatów Wielkopolski. Celem Wielkopolskiego rajdu MDP jest:doskonalenie sprawności fizycznej, poznawanie historii Kraju i Wielkopolski, pogłębienie wiedzy pożarniczej. Podczas rajdu drużyny rozwiązywały test znajomości Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz wykonywały 9 zadań:
Ratownictwo Wodne-rzut rzutką ratunkową do celu
Zadanie Etnograficzne
Zadanie Medyczne-które najlepiej wykonali chłopcy z ,,Jołkipołki"OSP Golina
Hymn Związku OSP RP-który najlepiej wykonały dziewczyny z ,,Jołkipołki"OSP Golina
Zadanie Policji
Zadanie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego-Historyczne
Zadanie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego-Przyrodnicze
Zadanie Muzyczne-Rozpoznanie i podział instrumentów muzycznych
Zadanie Komendy Powiatowej PSP
Miłą niespodziankę przygotowało OSP Ostrów - zorganizowało pokaz zabytkowych pojazdów pożarniczych. Po zakończeniu konkurencji czekała na nas także niespodzianka, uczestnicy w dwóch grupach zostali przewiezieni z Ostrowa do Powidza gnieźnieńską kolejką wąskotorową, gdzie zakończył się rajd oraz rozdano nagrody i zaproszono nas na grochówkę z bułką.W tym roku nam się nie powiodło...
I miejsce MDP-Borek Wielkopolski
II miejsce-Wronki
III miejsce-Kłodawa
Jednak wszystkie drużyny, które uzyskały od 94 do 70 punktów otrzymały nagrodę w postaci piłki nożnej oraz komplet map Parków Krajobrazowych Wielkopolski.Oczywiście nasze 2 drużyny też się w tej grupie znalazły.
Wszystkim drużynom gratulujemy!
A naszym opiekunkom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

Tręby Stare-Powidzchłopacy

Magdalena Walczak, 07.06.2015 17:56
0,

518


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz