Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

30 kwietnia na jarocińskim rynku odbędzie się druga edycja Glan Fan Music Festival. O udział w finale konkursu Hortex Rytmy Młodych walczyć będzie 6 wielkopolskich zespołów. Gwiazdą imprezy będzie grupa Bakshish. Koncerty poprzedzi Żakinada.

 

Punktualnie w południe ulicami Jarocina przejdzie kolorowy korowód uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu ziemi jarocińskiej. Przemarsz zakończy się na rynku, gdzie tradycyjnie zostaną młodzieży przekazane klucze do miasta. Tam też odbędą się liczne akcje m.in. zumba, malowanie słówek czy mistrzostwa w rzucie glanem, w których główną nagrodą będą oczywiście… glany – nagroda ufundowana przez sklep Traper Lucjana Paluszkiewicza. Podobnie jak w roku ubiegłym osoba, która będzie miała najbardziej oryginalne przebranie otrzyma karnet na Jarocin Festiwal 2014.

Od godzin popołudniowych aż do późnego wieczora na scenie dominować już będzie muzyka. Po godz. 15 rozpocznie się konkurs młodych zespołów, które walczyć będą o udział w finale Hortex Rytmy Młodych. Przed jarocińską publicznością zaprezentują się kolejno: Dom na drzewie, Wrong Evolution, Lucifer Korps, Bustergang, Bez Ogrodu oraz De Indigo. Po nich wystąpi zeszłoroczny laureat Glan Fan Music Festival – jarocińska formacja Final Charge, a na sam koniec reggae’owa legenda jarocińskich festiwali – grupa Bakshish.

dominik_film

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na rzecz Dominika Jakubiaka, którego w sierpniu czeka bardzo kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Chłopiec od dziecka jeździ na wózku, ale ma ogromne szanse z niego wstać i chodzić o kulach.

Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” w Golinie, Fundacja „Ogród Marzeń”, Jarociński Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Jarocinie oraz Spichlerz Polskiego Rocka. Impreza finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i gminy Jarocin.

Tomek Jankowski, 28.04.2014 22:41
0,

1988


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz