Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

„Śpiewaj reggae” to drugi autorski utwór projektu Żywa Akademia Pana Kleksa. Koncertowa premiera piosenki odbyła się latem podczas Ostróda Reggae Festival. Teraz grupa prezentuje do niej teledysk.

Żywa Akademia Pana Kleksa to projekt, który powstał z myślą nie tylko dla najmłodszych, ale jako przedsięwzięcie integrujące całe pokolenia. Inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem „ Rass Tomi” Jankowskim (Za Zu Zi, Dzieciuff Squad), przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin przygotowała ten projekt w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu. Sukces tego przedsięwzięcia, które początkowo mało miało być jednorazowe, sprawił, że grupa zaczęła koncertować dalej. W tym roku pojawiła się m.in. na festiwalach Enea Spring Break czy Ostróda Reggae Festival.

Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Rok temu ukazał się pierwszy singiel zespołu „Bo kiedy marzę”. Teraz przyszła pora na utwór „Śpiewaj reggae”, który swoją koncertową premierę miał latem w Ostródzie. Tam również powstawał teledysk do piosenki, oddający pozytywną atmosferę i klimat imprezy.

Producentem utworu jest Krystian „K-Jah” Walczak (Rastasize), który coraz bardziej zaznacza swoją obecność nie tylko w Polsce, współpracując z wieloma artystami z całego świata. Kilka tygodni temu na rynku pojawiło się wydawnictwo powstałe w kooperacji z holenderskim portalem World A Reggae. Na stworzonym przez K-Jah riddimie zaśpiewały prawdzie tuzy światowego reggae takie jak Luciano, Lutan Fyah, Tamika, Gentleman oraz młoda gwardia Runkus, Vanessa Bongo czy Christos DC.

Kiedy Piter (Piotr Kolaj – przy. red.) zaproponował mi występ z dzieciakami w Ostródzie, pomyślałem, żeby wykonać jakiś autorski utwór nawiązujący stylistycznie do festiwalu. Miałem w szufladzie utwór „Śpiewaj reggae”, który napisałem jakieś 3 lata temu. Dawno już chciałem zaproponować współpracę K-Jah. Ten splot zdarzeń był idealną ku temu okazją, tym bardziej, że Krystian nie pracował do tej pory z najmłodszymi. Ja ogarnąłem nagranie wokali, a K-Jah muzyków i produkcję – mówi Tomek „Rass Tomi” Jankowski.

Główną partię wokalną zaśpiewał 10-letni Wiktor Jabłoński, a towarzyszą mu Martyna Antczak, Julia Kubiak, Michalina Matuszak, Alicja Skrzypczak oraz Dobrusia i Tosia Wielgosz. W „Śpiewaj reggae” zagrał Krystian „K-Jah” Walczak (gitara, klawisze), Bartek „Bhakti” Mrowiński (bas), Dariusz „PepciaQ” Daniszewski, Dominik Muszyński (instrumenty perkusyjne) oraz legenda polskiego reggae Grzegorz Rytka (Daab) na saksofonie.

Tomek Jankowski, 26.12.2019 17:14
0,

73


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz