Wywiad z Panią Beatą Wieczorek  - koordynatorem szkolnym akcji „Smacznie i zdrowo”.

GIG-ant: Kto bierze udział w tej akcji?

B.W.: W akcji „Smacznie i zdrowo” zorganizowanej przez Winiary biorą udział uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum w Golinie, a także uczniowie z klas  4 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Golinie.

GIG-ant: Skąd pomysł na akcję Winiary?

B.W.: Szukając w Internecie konkursów natknęłam się na tę akcję  i stwierdziłam, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa.

GIG-ant: Kto ją wymyślił?

B.W.: Inicjatorem tej akcji są Winiary.

GIG-ant: Jakie są tego efekty?

B.W.: Uważam, że jakie są  efekty okaże się później , aczkolwiek widać już ,że niektórzy uczniowie chętnie kupują potrawy składające się ze zdrowych  produktów i bardzo są zadowoleni z ich walorów smakowych.

GIG-ant: Ile zebrano pieniędzy?

B.W.: Nie potrafię  jeszcze podać kwoty, gdyż akcja jeszcze trwa, natomiast pieniądze zostaną przeznaczone w nagrodę (wyjazd) dla uczniów, którzy prężnie brali udział w akcji.

GIG-ant: Na koniec proszę o pani własną opinię o akcji.

B.W.: Myślę, że w przyszłym roku będzie kontynuacja tego przedsięwzięcia. Być  może  udoskonalimy regulamin i wybierzemy priorytety. Mam nadzieję ,że wszyscy uczniowie naszej szkoły przyłączą się do tej akcji, gdyż bardzo często zamiast śniadania przynoszą do szkoły chipsy, chrupki,  czy inne fast-foody. Zdrowe żywienie stanowi podstawę dobrego funkcjonowania w szkole i prawidłowego przyswajania materiału na lekcjach. Bardzo często o tym zapominamy, a potem rodzą się różne choroby przewodu pokarmowego. Warzywa i owoce  zapewniają właśnie podstawowe budulce potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Uczniowie często o tym zapominają i obciążają organizm niezdrowym żywieniem. Nasza akcja polega na estetycznym i ciekawym przygotowaniu potraw, które nie tylko przyciągają wzrok, ale są przy tym bardzo smaczne.

GIG-ant: Dziękuję za rozmowę.

Tomek Jankowski, 08.07.2014 10:37