Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Wywiad z Panią dyrektor Urszulą Kowalczyk na temat koncertów edukacyjnych organizowanych dla naszego GIMNAZJUM.

GIG-ant:  Dzień dobry Pani dyrektor , czy możemy przeprowadzić z Panią wywiad ?

U.K.: Dzień dobry. Tak, z przyjemnością odpowiem na wszystkie Wasze pytania dotyczące koncertów edukacyjnych organizowanych dla naszego gimnazjum.

GIG-ant:  Kto był pomysłodawcą koncertów muzycznych dla gimnazjum?

U.K.: Pomysłodawcą koncertów byłam ja, natomiast kwestie finansowe są regulowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” i częściowo również z pieniędzy pochodzących z 1% podatku wpłacanych na konto naszego stowarzyszenia. Dwa i trzy lata temu w szkole organizowane były koncerty we współpracy z Wielkopolskim Biurem Koncertowym z Poznania. Po roku przerwy podjęliśmy współpracę z Kaliskim Biurem Koncertowym względem, który przeważył był aspekt finansowy. Pierwszy koncert odbył się 24 września. Kolejne odbywać będą się zgodnie z dołączonym planem koncertów.

GIG-ant:  Ilu uczniów bierze udział w takim koncercie?

U.K.: Jest to około 50 osób, głównie klasy drugie gimnazjum i piąte szkoły podstawowej.

GIG-ant:  Czy wstępy na te koncerty są wolne dla uczniów naszej szkoły oraz osób postronnych?

U.K.: Koncerty odbywają się tylko dla uczniów naszej szkoły.

GIG-ant:  Jakie rodzaje muzyki można usłyszeć na tych koncertach?

U.K.: Dorobek muzyczny obejmuje różne rodzaje muzyki od klasycznej, filmowej, poważnej, nowoczesnej …..W każdym miesiącu odbywa się koncert na innym instrumencie i na inny temat. W miesiącu październiku tematem przewodnim koncertu jest „film”.

GIG-ant:  Dziękujemy za rozmowę.

akademia muzyki

Magda Wolicka

Tomek Jankowski, 31.10.2013 10:39
0,

544


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz