Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W dniach od 8 do 13 lipca odbyła się kolejna już edycja Akcji Lato. W tym roku na młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum  czekało wiele atrakcji.  W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 50 uczniów.

Pierwszego dnia odbywały się gry i zabawy oraz konkursy sportowe, w których uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności w najróżniejszych dyscyplinach, zaczynając na badmintonie, a kończąc na piłce siatkowej. Podczas wakacji także się zwiedza, więc w drugi dzień zajęć zorganizowana została wycieczka rowerowa i piesza do Siedlemina. Młodsza grupa spacerem udała się nad zalew a starsza w wycieczce rowerowej przez Potarzycę, Nosków, Rusko dotarła  do celu, czyli … Siedlemina. Na miejscu przygotowany został zasłużony posiłek oraz gry i zabawy. Trzeci dzień także był atrakcyjny. Młodzież zawitała z wizytą do poznańskiego ZOO. Następnie nadszedł kulminacyjny moment wycieczki dla wielu fanów piłki nożnej. Koloniści zwiedzili stadion Lecha. Mieli tam możliwość zobaczenia szatni, loży vipowskich oraz innych miejsc niedostępnych na co dzień dla kibiców. Spotkali się także z napastnikiem Lecha Łukaszem Teodorczykiem z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Jeżeli ktoś nadal czuł niedosyt zwiedzania miasta Poznań, mógł czwartego dnia ponownie udać się do stalicy naszego województwa, tym razem na maltańskie termy. Na sportowej części termów odbywały się mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu, a nasi koloniści mieli okazję poznać reprezentanta Polski, który dzień wcześniej wraz z kolegami został mistrzem Europy w sztafecie. Po zajęciach na basenie grupa udała się do maltańskiego multikina na seansy filmowe. Piąty dzień także niósł ze sobą ryzyko opicia się chlorowaną wodą, ponieważ ten czas uczestnicy akcji spędzili na jarocińskim basenie. Ostatni, szósty dzień, uczniowie spędzili grając w gry i zabawy oraz otrzymali atrakcyjne pamiątki. Półkolonie zostały wsparte finansowo przez Urząd Miasta w Jarocinie z funduszu antyalkoholowego oraz przez Stowarzyszenie Edukacyjne " Gimnazjum 2000", którym w imieniu wszystkich osób, które brały udział w akcji, serdecznie dziękujemy.

Szymon Radziejewski

Tomek Jankowski, 03.10.2013 09:27
0,

523


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz