Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 10.03.2016 r. uczniowie golińskiego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pod tytułem "ALICJA. Pod żadnym pozorem nie idź tam".

O 7:45 wszyscy zebrali się w szkole. Nauczycielki sprawdziły obecność i poszliśmy na przystanek, gdzie czekały na nas dwa duże autobusy.  Podróż minęła nam dość szybko. Po około dwóch godzinach jazdy wysiedliśmy  i skierowaliśmy się do teatru.  Zasiedliśmy na swoich miejscach na parterze sali. Niedługo po tym światła zgasły i kurtyna rozchyliła się, ukazując naszym oczom piękną scenografię oraz grupę aktorów.

Spektakl był inspirowany powieścią Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów". Autorem scenariusza był Michał Kmiecik, a reżyserem i twórcą scenografii była Justyna Łagowska. Muzykę stworzył Robert Piernikowski, a główną rolę zagrała Rozalia Mierzicka.

Przedstawienie było metaforą życia i dorastania. Głównym środkiem przekazu były powtórzenia niektórych tekstów - między innymi rymowanek z dzieciństwa - i ruchów oraz ...dwie sukienki. Pierwszą wykonano z białego tiulu, sięgała aż do ziemi, a druga była krótka i czarna. Na scenie roiło się od najróżniejszych postaci dobrze znanych z powieści. "Grały" też krzesła, które wykorzystywano prawie przez cały czas trwania spektaklu.

Gdy spektakl zakończył się, aktorzy zebrali bardzo wiele oklasków. A później  proza życia - znowu wiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Gimnazjaliści mieli na temat sztuki bardzo różne zdania. Najważniejsze, że było o czym dyskutować...

28 16

26 25

15 4

6 9

10 11

12 13

14 1

18 19

17 20

22 24

źródło zdjęć: Teatr im. A Fredry w Gnieźnie, fot. Dawid Stube

Aleksandra Przybylska, 20.03.2016 14:59
0,

803


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz