Dnia 18 września 2017 roku o godzinie 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie młodzież naszej parafii w grupie około 40 osób przyjęła bierzmowanie z rąk biskupa Stanisława Napierały.

Ksiądz biskup o godz. 18:00 przybył do świątyni, gdzie został gościnnie przyjęty przez proboszcza naszej parafii - ks. Janusza Pytlika. Następnie został powitany przez dzieci z golińskiego przedszkola.  Po wejściu do kościoła jedna z kandydatek do bierzmowania – Alicja Zaworska - poprosiła biskupa o udzielenie sakramentu. Następnie proboszcz golińskiej parafii przedstawił kandydatów do bierzmowania, a po tym nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
W kazaniu biskup Napierała przypomniał wszystkim zgromadzonym, jak istotna jest młodość człowieka oraz jak ważne jest, aby ją dobrze przeżyć. Podkreślił, że o dojrzałości człowieka nie decyduje wiek, lecz mądrość, którą posiada.

Sam obrzęd bierzmowania odbył się w modlitewnym skupieniu, przy akompaniamencie organów. Kandydaci wraz ze swoimi świadkami podchodzili do stopnia przed prezbiterium, gdzie biskup Napierała namaszczał ich krzyżmem świętym. To właśnie wtedy na każdego zstąpiły dary Ducha Świętego: mądrość, rozum, umiejętność, bojaźń Boża, rada, męstwo i pobożność.

Następnie już według normalnego porządku mszy odbyła się liturgia eucharystyczna. Po jej zakończeniu były ciepłe słowa i kwiaty w wyrazie podziękowania. Po eucharystii bierzmowani rozeszli się do domów, by tam wspólnie z bliskimi świętować przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
młodzi
Ala