Dnia 19 marca b.r. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Cuda natury", przeznaczony dla gimnazjalistów. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów z 11 gimnazjów, w tym także uczniowie golińskiego gimnazjum.

Gośćmi honorowymi byli: pan Mikołaj Szymczak – starosta jarociński, który oficjalnie otworzył konkurs oraz pan Michał Żabiński – Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych. W skład jury wchodziły: przewodnicząca pani Laura Paluszkiewicz – emerytowana polonistka z Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki w Jarocinie, pani Agnieszka Borkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin,  pani Aleksandra Pilarczyk – redaktor naczelna Gazety Jarocińskiej,  pani Halina Pietlicka – polonistka ZSP-B w Tarcach oraz pani Klara Wosik – polonistka ZSP-B w Tarcach. Pod uwagę brane było: rozumienie i dobór tekstu, oryginalność interpretacji wiersza, dykcja i opanowanie utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Krawczyk ( Ic ), Katarzyna Orpel ( Ib ), Anna Jachnik ( IIIb ) i Szymon Radziejewski ( IIIb ).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdy z uczestników przygotował inny wiersz. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Nadwątlone konkursowym stresem siły można było "zregenerować" ciastem i napojami. Po godzinnej naradzie jury ogłosiło werdykt.

I miejsce – Jakub Izydorczyk (Gimnazjum nr 1 z Jarocina)
II miejsce – Szymon Radziejewski (Gimnazjum z Goliny)
III miejsce – Zofia Brunarska (Gimnazjum z Witaszyc)

Przyznano również cztery wyróżnienia. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a laureaci - nagrody. Laureatom gratulujemy, a innym uczestnikom życzymy powodzenia w następnych edycjach tego prestiżowego konkursu.

Tomek Jankowski, 24.03.2014 18:28