Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Pod koniec roku 2017 jarocińska biblioteka zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Bibliotek 2017. To naprawdę prestiżowe wyróżnienie. Od 2011 roku Instytut Książki i "Rzeczpospolita" nagradzają samorządy za zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Niewątpliwie jest to ogromny sukces i dlatego wszystkim pracownikom tej placówki należą się ogromne brawa.

W związku z tym wydarzeniem postanowiłam zadań kilka pytań pani Agnieszce Borkiewicz - dyrektorce wypożyczalni.

GIG-ant: Jak pani zdaniem bibliotece udało się osiągnąć taki sukces?
A.B.: Na ten sukces pracowaliśmy przez lata. Staramy się cały czas rozwijać, pracownicy biblioteki cały czas doskonalą swoje umiejętności. Rozmawiamy z naszymi czytelnikami, aby wiedzieć czego oczekują od biblioteki. Staramy się wymyślać ciekawe zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

GIG-ant: Czy spodziewała się pani pierwszego miejsca?
A.B.
: Nie, nie spodziewałam się. Było to dla mnie duże, ale bardzo miłe zaskoczenie.

GIG-ant: Czy ciężko było zapracować na taki sukces?
>A.B.:
 Tak jak wcześniej powiedziałam na ten sukces pracowaliśmy prze lata. Cieszę się, że nam się udało zdobyć pierwsze miejsce. Jest to dla nas bardzo wielkim wyróżnieniem.

GIG-ant: Czy biblioteka ma szansę na obronę tytułu w przyszłym roku? Czy są plany na to, jak powtórzyć wygraną?
A.B.: 
Mam nadzieję. Planujemy po prostu tak samo dobrze pracować jak dotychczas.

GIG-ant: Jakie książki na zimowe wieczory poleciłaby pani młodzieży?
A.B.: 
Niestety, trudno mi polecić jakieś nowości, bo nie pracuję bezpośrednio z młodzieżą i nie wiem, co teraz jest na topie. Ale polecam książki Doroty Terakowskiej: „Córkę czarownic” czy „Tam gdzie spadają anioły”; ważną lekturą jest też książka Lee Harper „Zabić drozda” czy „Dawca” Lowry Lois.

GIG-ant: Dziękuję za rozmowę.

 

fot. Facbook

Aleksandra Przybylska, 18.01.2018 17:25
0,

292


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz