Nową przewodniczącą Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Golinie została pani Magda Kubiak.

GIG-ant: Skąd taka decyzja, by zostać przewodniczącą rady rodziców?

M.K.: Decyzja nie została podjęta od tak, bo w samorządzie pracuję już 2 lata. Poprzednia pani przewodnicząca skończyła swoją kadencje, bo jej dziecko ukończyło szkołę podstawową. Łatwiej było mi podjąć decyzję, bo wiedziałam już jak funkcjonuje Rada Rodziców. Myślę, że się w tej roli sprawdzę.

GIG-ant: Jak pani czuję się w tej roli?

M.K.: Jest to początek i opieram się na doświadczeniu poprzedniej pani przewodniczącej. Myślę, że z każdym dniem, tygodniem będzie coraz lepiej.

GIG-ant: Ma pani korzyści z tej funkcji?

M.K.: Korzyści z tego nie ma. Moją korzyścią jest satysfakcja z pracy z dziećmi oraz z pomocy innym.

GIG-ant: Czy chciałaby pani wprowadzić jakieś zmiany w szkole? Jeśli tak, to jakie?

M.K.: Dwoje moich dzieci uczęszcza do golińskich szkół. Syn już do gimnazjum. Jako matka jestem zadowolona z pracy naszych pedagogów i instytucji naszej szkoły.

GIG-ant: Kto tworzy Radę Rodziców?

M.K.: W skład rodziców wchodzą:

- Przewodnicząca - Magdalena Kubiak

- Zastępca - Radosław Piętka

- Sekretarz - Alicja Pospieszna

- Skarbnik - Ilona Mania

- Członkowie - Agnieszka Rodziak, Elżbieta Andrzejczak, Mariusz Bierła

GIG-ant: Czy łatwo pogodzić pracę, dom i dzieci z tą funkcją?

M.K.: Myślę, że jest to kwestia dobrej organizacji. Nasze życie to ciągły bieg, ale myślę, że daje sobie z tym radę. Jak się chce, to można to pogodzić.

GIG-ant: Czy od zawsze mieszka pani w Golinie?

M.K.: Pochodzę z Goliny, ale miałam 12-letnią przerwę w pobycie w naszej miejscowości po wyjściu za mąż. Mieszkałam z mężem w Rusku, ale wróciłam do Goliny.

GIG-ant: Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy samych sukcesów w pracy.

Jakub Podsadny, Bartosz Patoka

Tomek Jankowski, 23.12.2013 20:42