Dożynki, Święto Plonów, święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Tradycyjnie, jak co roku, 19 sierpnia  2017 roku w naszej miejscowości Golina odbyły się uroczystości dożynkowe; o godzinie 16.00 przy strażnicy rozpoczął się festyn dożynkowy. Całą imprezę otworzył sołtys Ryszard Żyto, który powitał wszystkich zgromadzonych gości. Następnie rozpoczęły się występy dzieci z przedszkola oraz młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Po części artystycznej przyszedł czas na konkurencje sportowe. Nie zabrakło również gier i zabaw; można było oglądać wystawy ptactwa i zwierząt, były dmuchane zamki. Każdy uczestnik dożynek mógł skorzystać z atrakcji gastronomicznych. W czasie festynu pan sołtys rozdawał wszystkich zebranym cukierki. O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, a grał zespół ,, Tamer''. Zabawa zakończyła się około godziny 2.oo.

lll              jjj                www                 d

Kamila Staniewska, 28.08.2017 22:32