Jak co roku po żniwach w Golinie odbyły się dożynki wiejskie.

Obchody zaczęły się w środę 15 sierpnia w golińskim kościele o godzinie 10.00, gdzie gospodarze dziękowali za odebrane plony. Ksiądz Janusz Pytlik pobłogosławił przyniesiony chleb, który rozdzielił między wiernych zgromadzonych na mszy. W niedzielę o godzinie 15.00 zaczął się festyn rodzinny. Medal Oskara Kolberga z rąk sołtysa R.Żyto odebrała Stanisława Kowalska, golińska hafciarka i twórczyni czepców wielkopolskich Występowały dzieci z golińskich szkół oraz zaproszeni goście, a wśród nich niezwykle osobliwy zespół Pogo-Dni. Hodowcy zorganizowali pokaz zwierząt, na którym było można zobaczyć króliki, kury czy różne inne gatunki ptaków. Od 19.00 zabawę taneczną zapewniał zespół „Tamer”.

DSC_1364

Festyn miał także szczytny cel - zbierano pieniądze dla Malwiny Grabarek i jej mamy, które poważnie ucierpiały kilka dni wcześniej w wypadku samochodowym.Od rozpoczęcia festynu można było zobaczyć specjalnie oznakowanych wolontariuszy z puszkami. Pomogło wiele osób, dzięki czemu końcowa kwota, jaką udało się zebrać w ciągu kilku godzin była naprawdę imponująca - 8.589,58 zł !

Poniżej dożynkowe przedstawienie "The voice of w Podwórkowie" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Golinie.

Opracowała: Klaudia Wojtczak

Magdalena Walczak, 02.09.2018 10:33