Międzypokoleniowy zespół Dzieci Jarocina w ramach programu "Wielkopolska:rewolucje" przygotowuje się od udziału w przedstawieniu teatralnym. Wszystko pod okiem profesjonalistów: reżyserki, dramturżki oraz kompozytora. Premiera już w połowie września.

W 1985 roku na festiwalu w Jarocinie wystąpił zespół Retrojutro. Koncert okazał się całkowitą klapą - został przerwany po piętnastu minutach przez niechętną ekscentrycznym muzykom publiczność. W 2014 roku, przygotowując się do realizacji spektaklu w ramach programu "Wielkopolska:Rewolucje", natrafiliśmy w jarocińskim archiwum na kasetę z nagraniami tego całkowicie zapomnianego zespołu. Zaintrygował nas na tyle, że postanowiliśmy poświęcić mu przedstawienie - mówi Weronika Szczawińska, reżyser teatralny.

Historia i pamięć to, obok problematyki feministycznej, główne tematy, którymi zajmuje się reżyserka teatralna i dramaturżka Weronika Szczawińska. Wraz dwójką współrealizatorów spektaklu Agnieszką Jakimiak i Krzysztofem Kaliskim – wyruszy w głąb lat ’80 do Jarocina. W projekcie weźmie udział wielopokoleniowy zespół Dzieci Jarocina, działający w ramach współpracy dwóch organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Jarocin XXI i Towarzystwa Muzycznego im. Alfonsa Kowalskiego. W zespole śpiewają i grają dzieci, nastolatki, seniorzy, artyści-weterani festiwalu lat ’80 i młodzi niezależni muzycy. Premiera spektaklu Dzieci Jarocina śpiewają Retrojutro odbędzie się w Kinie Echo, w którym organizowane były pierwsze edycje festiwalu. W przedstawieniu biorą udział także absolwenci i uczniowie golińskiego gimnazjum - Zuzanna Kulka, Dominika Kordus oraz Wiktoria Górnaś.

Premierowe pokazy w Jarocinie:

14 września (niedziela) - godz. 17:00
15 września (poniedziałek) - godz. 19:00

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spektakl w Jarocinie: mailowo (rezerwacja@jarocin.info) lub w kasie Kina „Echo” (ul. Gołębia 1), City Cafe (ul. Rynek 22) i Czytelni pod Ratuszem (ul. Rynek – Ratusz)

W grudniu zaplanowano pokaz w Poznaniu w CK Zamek.

A tym czasem podejrzyjcie zespół na próbach (materiał zrealizowany przez WTK) - od 5:05 min.

===================================================================================================

W 2014 roku, przygotowując się do realizacji spektaklu w ramach programu "Wielkopolska:Rewolucje", natrafiliśmy w jarocińskim archiwum na kasetę z nagraniami tego całkowicie zapomnianego zespołu. Zaintrygował nas na tyle, że postanowiliśmy poświęcić mu przedstawienie.

"Dzieci Jarocina śpiewają Retrojutro"

Reżyseria: Weronika Szczawińska
Dramaturgia: Agnieszka Jakimiak
Muzyka: Krzysztof Kaliski