12.04.16r. w naszej szkole odbył się Dzień Czekolady.Przedstawiciele GIG-anta rozdawali na przerwie obiadowej kawałki różnorodnej czekolady którą zgromadzono wcześniej w postaci zbiórki zorganizowanej przez samorządy szkolne obu golińskich szkół. Degustacji towarzyszyła stosowna do sytuacji muzyka - "czekoladowe" przeboje.
Co wiemy o czekoladzie? Jest niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych postaciach - np. mydło, kremy, a nawet masaż. Trudno się dziwić – czekolada bardzo długo czekała na swoje światowe odkrycie. Specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca do Europy sprowadził w XV wieku Krzysztof Kolumb. Musiało minąć kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Prócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można także zapomnieć o poprawie nastroju. Dlatego nie powinno nas dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie.

czkolady

Zapytałam kilka osób o to, czy podobał im się ten "słodki" dzień w szkole.

Wiktoria Świątkowska, VI SP:
Dzień czekolady w naszej szkole był wspaniały. Z pewnością mogę stwierdzić, że ten dzień bardzo różnił się od zwykłych dni. Na długiej przerwie uczniowie rozdawali pyszną czekoladę. Na wielu twarzach dzieci , zwłaszcza tych najmłodszych, widziałam uśmiech. Dzieciaki były radosne i najwyraźniej ten dzień bardzo im się podobał. Ja także uważam, że ten dzień był fantastyczny. Bardzo się cieszę, że w naszej szkole są takie smakowite niespodzianki.

Magdalena Walczak, I gimnazjum:
Dzień czekolady w naszej szkole uważam za bardzo fajny pomysł. Myślę, że innym uczniom też się to spodobało. Największą frajdę miały najmłodsze dzieci, które z apetytem zajadały się czekoladą.Takich dni w naszej szkole powinno być więcej. Świetny pomysł!

Dorota Przybylska, IV SP:
Podobał mi się, ponieważ był fajny nastrój i pyszna czekolada.

Ten dzień był bardzo udany i myślę, że wszystkim przypadł do gustu jego happeningowy charakter.

Opracowała: Weronika Bierła

Magdalena Walczak, 15.04.2016 23:34