Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 30 września 2014 roku w golińskiej Szkole Podstawowej oraz Niepublicznym Gimnazjum miała miejsce rewelacyjna impreza - Dzień Języków Obcych.

Każda klasa miała za zadanie przystroić salę, która była pod jej opieką, w stylu państwa, które wylosowano kilka dni wcześniej. Ponadto musieli przygotować najbardziej znane danie danego kraju. Na jednej z lekcji odbył się swoisty festiwal -  uczniowie śpiewali piosenki w przypisanych do nich językach obcych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jury całej imprezy byli nauczyciele oraz nasi najmłodsi koledzy ze szkoły. Zadaniem starszych uczniów naszej szkoły było zapoznanie maluchów z obyczajami państwa, które wylosowali. Ponadto na szkolnych korytarzach można było spotkać przebranych w tradycyjne, narodowe stroje  uczniów z podstawówki i z gimnazjum. Było barwnie, gwarnie i wesoło. Impreza trwała cały dzień. Sam pomysł - autorstwa naszej anglistki p.Pauliny Kubasik - był ze wszech miar udany. Szczególnym smakowitym akcentem tego dnia była degustacja narodowych potraw. Brawa należą się klasowym kucharzom, bo potrawy smakowały wyśmienicie. Dobrym pomysłem było oczywiście połączenie wysiłków uczniów obu szkół. Zresztą ta integracja odbywa się w naszych szkołach nie pierwszy raz, co owocuje na co dzień sympatyczną atmosferą i naprawdę fajnymi relacjami.

Tomek Jankowski, 02.10.2014 00:34
0,

651


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz