Jedni interesują się muzyką, inni sportem a jeszcze inny aktorstwem. Zainteresowań może być nieskończenie wiele. A czym interesujesię ona? Oto wywiad z absolwentką naszej szkoły, Weroniką Drewniak.

GIG-ant: Jesteś absolwentką naszej szkoły. Co porabiasz aktualnie?

W. D.:  Po  gimnazjum ukończyłam liceum o profilu humanistycznym , zdałam maturę , natomiast aktualnie jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalizacją jaką są media cyfrowe. Jest to specjalizacja, która rozwija większość moich zainteresowań - fotografię , grafikę , tworzenie stron www.

GIG-ant:  Od kiedy zaczęłaś się interesować fotografią? Skąd w ogóle pomysł na taki zawód?

W. D.: Fotografią interesowałam się, odkąd dostałam pierwszy aparat . Były to wtedy bardzo amatorskie,  prywatne zdjęcia. Uwielbiałam fotografować każdą chwilę, sytuację,  w jakiej się znajdowałam . Poważniej zaczęłam myśleć o tym około trzy  lata temu. Miałam wtedy robioną sesję zdjęciową, w której odgrywałam rolę modelki . Pomyślałam - dlaczego nie stanąć po drugiej stronie obiektywu ? Uzbierałam pieniądze na profesjonalny aparat i rozpoczęłam poważniejszą przygodę z fotografią .

GIG-ant: Jesteś zarazem fotomodelką, jak i  fotografem,  widzieliśmy cię również na wybiegu. Co tak naprawdę kręci cię najbardziej?

W. D.: Kręci mnie wszystko, co związane jest z fotografią i modelingiem. To bardzo pokrewne dziedziny,  bardzo dobrze się ze sobą łączą. Co najbardziej? Myślę, że jednak jest to fotografia. Modelingiem zajmowałam się zawsze przy okazji - zaczęło się od autoportretów , gdy wraz z nadejściem weny chciałam coś wypróbować lub poćwiczyć make-up, którym również się zajmuję. Gdy uzbierało się trochę autoportretów, założyłam profil początkującej modelki na portalu maxmodels,  dzięki temu nawiązałam współpracę z kilkoma fotografami. Nic poważnego- ot tak, dla zabawy i efektów, które są dobrą pamiątką.

GIG-ant:  Czujesz się już w jakiś sposób spełniona poprzez to co robisz?

W. D.:  Spełniona ? Jeszcze nie . Jak powiedziała kiedyś Agnieszka Chylińska -"Nie ma ma czegoś takiego jak „artystyczne spełnienie”. Jak się spełnię, to umrę. "

GIG-ant: Wiążesz z tym swoją przyszłość? Co masz zamiar robić dalej?

W. D.: Oczywiście. Chciałabym, żeby tak było. Aktualnie nie zajmuję się tym zawodowo. Mam zamiar jeszcze bardziej się rozwijać, uczyć się  nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi i zawierać interesujące znajomości. Chętnie podejmę się nowych projektów.

GIG-ant: Czym dla ciebie jest fotografia i modeling?

W. D.: Czymś, co uwielbiam robić. Obie te rzeczy są dla mnie ciekawym doświadczeniem,  sposobem na kreatywne spędzanie czasu.
Fotografia jest dla mnie pomysłem na życie, modeling - zabawą, która daje fajne efekty.

GIG-ant: Jakie jest twoje największe marzenie?

W. D.: Marzeniem ? Jeśli chodzi o fotografię - marzę, by stała się moją codziennością, sposobem na życie. Trzymajcie kciuki !

GIG-ant:  Dziękujemy za wywiad i trzymamy kciuki.

Tomek Jankowski, 20.12.2013 00:32