Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Sezon jesień-zima 2016/2017 przynosi kolejne modne fryzury średnie i co najmniej kilka świetnych wariantów, które warto wypróbować, by ciekawie odmienić look. Do wyboru są różne rodzaje cieniowanych fryzur, w tym hit ostatnich sezonów - długi cieniowany bob, a także fryzury z grzywką i asymetryczne cięcia.

Przedstawiam wywiad z jarocińską fryzjerką, panią Donatą Koptą,

GIG-ant: Kilka słów o sobie...
D.K.: Nazywam się Donata Kopta, mam 42 lat. Od dziecka, jak ktoś pytał kim będę w przyszłości, to nawet gdy jeszcze nie potrafiłam dobrze mówić, odpowiadałam ,,Fizerka''. Zaraz po skończeniu szkoły podstawowej było ciężko o praktyki w zawodzie fryzjer, więc skończyłam technikum ekonomiczne.

GIG-ant: Ile lat pani pracuje w zawodzie?
D.K.: To już będzie 18 lat.

GIG-ant: Czyli fryzjerstwo od zawsze panią interesowało?
D.K.: Fryzjerstwo to była moja pasją i moje marzenie! Kiedyś pojechałam do Poznania na targi fryzjerskie i tam znalazłam szkołę policealną związaną z fryzjerstwem ,, LAUREN''. Po skończeniu szkoły  zaraz założyłam własną działalność  - był to salon fryzjerski. Najpierw wynajmowałam tzw. krzesło w innym salonie fryzjerskim, na dzień dzisiejszy prowadzę swój salon fryzjerski.

GIG-ant: Czy jest to ciężka praca?
D.K: Jest to bardzo ciężka praca fizyczna i umysłowa!!! Fryzjerstwo to nie jest 8 godzin pracy, to jest  praca cały dzień na nogach. Klientki mają coraz większe wymagania, a w tym zawodzie bardzo szybko wszystko się zmienia. Zmieniają się kosmetyki, fryzury, więc trzeba dużo obserwować, czytać gazety, oglądać programy fryzjerskie i uczestniczyć w szkoleniach.

GIG-ant: Czy ma pani fryzjerstwo damsko-męskie?
D.K.: Tak , jak najbardziej. :)

GIG-ant: Czy ma pani dużo klientów? Więcej kobiet czy mężczyzn?
D.K.:  Mój salon to salon damsko-męski, nie umiem powiedzieć, jakich klientów mamy więcej, ponieważ mężczyźni mają krótką usługę,czyli ok. 15-20 min, za to paniom musimy poświęcić więcej czasu - np. farbowanie+ podcięcie+ modelowanie to nawet 2,5 godziny.

GIG-ant: Gdzie pani pracowało zawodowo jako fryzjerka?
D.K.: U siebie :) :).

GIG-ant: Na kim pani ćwiczyła fryzury pierwszy raz?
D.K: Już od najmłodszych lat czesałam wszystkie koleżanki, ciotki i babcie! W trakcie szkoły fryzjerskiej same załatwiłyśmy sobie klientki, na których mogłyśmy ćwiczyć. Najczęściej były to moje koleżanki i rodzina; do tej pory miło to wspominamy!

GIG-ant: Czy fryzjerstwo to pani praca czy hobby?
D.K.:  Fryzjerstwo - jak już wspomniałam - to było moje marzenie i pasja - hobby, a teraz również i praca.

GIG-ant: Porozmawiajmy o trendach. Jakie fryzury i jakie kolory będą modne tej zimy?
D.K.: Tej zimy modne kolory to wszystkie odcienie brązu, miedzi, blondu, a nawet fioletu, ale muszą być naturalne i stonowane . Dominują włosy długie z grzywką.

GIG-ant: Jakie fryzury były modne na sylwestra?
D.K.: Sylwestrowe fryzury powinny być lekkie, proste upięcia połączone ze splotami, warkoczami oraz fale.

GIG-ant: Czego chciałaby pani życzyć swoim klientom?
D.K.: Wszystkim swoim klientom życzę Szczęśliwego Nowego Roku oraz spełnienia marzeń...

GIG-ant: Czego ja mogę pani życzyć?
D.K.: Sobie życzyłabym zdrowia i wytrwałości. :)

GIG-ant: Serdecznie dziękuję pani za poświęcony mi czas. Pozdrawiam. :)

A czytelnikom i czytelniczkom GIG-anta życzę częstych wizyt w salonach kosmetycznych. Fryzura zdobi człowieka, poprawia samopoczucie, dodaje uroku i wdzięku. A kiedy traficie na takich pasjonatów fryzjerstwa   jak pani Donata - sukces gwarantowany. Czytaj: satysfakcja.

t    l      i      b    w

 

Kamila Staniewska, 08.01.2017 19:12
0,

651


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz