Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jak zapewne każdy z nas wie, GROM ma swoje gadżety, które wykonuje p.Radosław Żyto. Z tej okazji GIG-ant zadał mu kilka pytań.


GIG-ant:Kto lub co zainspirowało pana, aby zaprojektować klubowe pamiątki?
Radosław Żyto:Moja firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju gadżetów reklamowych. Pomyślałem, że skoro można robić gadżety dla firm, to dlaczego nie zrobić gadżetów dla naszego klubu?

GIG-ant:Skąd bierze pan środki pieniężne na wyprodukowanie gadżetów ?
R.Ż: Gadżety produkuję z własnych środków, głównie na bieżąco, w zależności od zapotrzebowania. Kiedy dany gadżet kibic kupi, koszty produkcji zwracają się.

GIG-ant: Jak pana zdaniem wpływają one na "życie" klubu ?
R.Ż: Gadżety reklamowe zawsze mają pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Analogiczna sytuacja jest, gdy gadżety reklamowe dotyczą klubu sportowego. Dzięki gadżetom rośnie zainteresowanie, ludzie przywiązują się do danej marki oraz bardziej utożsamiają się z nią. Dzisiaj wypiję kawę w kubku z logo klubowym, jutro chętniej pójdę na mecz, ponieważ w podświadomości cały czas jest ta marka. Ponadto, moim zdaniem, fajnie jest mieć takie unikatowe gadżety.

GIG-ant:Jak ocenia pan popyt na tego typu rzeczy ? Jak dużo osób je kupuje ?
R.Ż: Na początku, kiedy sprzedawaliśmy gadżety podczas meczu, było duże zainteresowanie gadżetami. Kibice oglądali, deklarowali zakup. Teraz zainteresowanie jest mniejsze. Mam nadzieję, że przy okazji świąt będzie większe zainteresowanie. Klubowy kubek, magnes, zegar czy podkładka pod myszkę to idealny prezent pod choinkę dla kibica Gromu.

GIG-ant: Na co przeznaczane są pieniądze pochodzące ze sprzedaży tych gadżetów?
R.Ż: Częściowy dochód ze sprzedaży gadżetów trafia do kasy klubu i wydawany jest według bieżących potrzeb.

GIG-ant: Czy produkcja tego typu rzeczy pozytywnie wpływa na pańską firmę ?
R.Ż: Myślę, że tak. Dzięki temu mieszkańcy widzą i wiedzą, co mamy w ofercie. Np. taki kubek, który jest z logo klubu, możemy zrobić z dowolną grafiką. Na miejscu mamy wiele produktów dostępnych „od ręki”, które jesteśmy w stanie wykonać nawet w kilkadziesiąt minut. Wiadomo, teraz przed świętami czas realizacji jest dłuższy, ale poza sezonem jesteśmy w stanie działać szybko.

GIG-ant: Planuje pan zakończyć tę „działalność”, czy będzie pan dążył do powstania nowych, nie mniej atrakcyjnych gadżetów ?
R.Ż:Tak, jak najbardziej, będziemy nadal produkować gromowskie gadżety, poszerzać ofertę. Możliwości jest sporo, ale nie chcieliśmy robić tego wszystkiego od razu, bo ciężko byłoby się zdecydować, co wybrać. Już wkrótce przedstawimy specjalną świąteczną ofertę.

magnes2
zegar
Autor: Weronika Hudak.

Magdalena Walczak, 17.11.2017 09:35
0,

525


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz