Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Na terenie Siedlemina i Roszkowa znajduje się Zalew Roszkowski. Jest to największy zbiornik retencyjny w gminie Jarocin. Powstał w roku 1997.

Zalew leży w górnym biegu rzeki Lubieszki. Powierzchnia zbiornika wynosi 34,2 ha, długość 2,2 km, średnia głębokość 2,9 m. Od strony Siedlemina na długości ok.100 m. zalew jest dość wąski i stanowi strefę ochronną. Za strefą w kierunku tamy zbiornik się poszerza i jest dość gęsto porośnięty trzcinami i roślinnością wodną. Trzcinowisko ciągnie się około 800 metrów. Dno staje się twardsze i jest to królestwo sandacza.

Często można spotkać tam wędkarzy, którzy zarzucają swe wędki na karasie, karpie, krąpy, leszcze, liny, okonie, płocie, sandacze, sumy, węgorze, szczupaki, tołpygi, . Jest to cel wielu prywatnych wycieczek rowerowych i miejsce wypoczynku. Otoczenie lasów i brak przemysłu powoduje, że powietrze pozbawione jest zanieczyszczeń.

W okolicach zalewu ma założona zostać kanalizacja, a później podzielone zostanie to na działki. Powstanie plac zabaw, a podczas niedzielnych spacerów będzie się można przejść po nowym chodniku ciągnącym się od mostu w Siedleminie aż do tamy w Dąbrowie.

 

 

Cezary Janicki, 17.01.2016 18:09
0,

467


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz