Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jak zawsze na początku roku podsumowujemy miniony rok, wydarzenia, które naszym zdaniem były najlepszymi i najgorszymi w Golinie. Przeprowadziłem ankietę, z której ankietowani ( redaktorzy GIG-anta)  mieli za zadanie wybrać  trzy hity i trzy kity 2013 roku.

HITY

Hitami roku zostały sprawy bliskie szczególnie uczniom. Wszystkie trzy hity miały po tyle samo punków, a były nimi:

- Wymiana krzeseł w Sali Informatycznej

Wreszcie udało się znaleźć pieniądze na wymianę krzeseł w Sali Informatycznej w naszej szkole. Dawne krzesła były już w kiepskim stanie. Teraz informatyka stała się „wygodniejsza”. Zostały one zakupione przez Stowarzyszenie ,,Gimnazjum 2000".

 

- III miejsce nauczyciela muzyki w plebiscycie na „Belfra roku”

Gazeta Jarocińska już po raz trzeci ogłosiła plebiscyt na „Belfra Roku”. Z naszej szkoły został zgłoszony p. Tomasz Jankowski, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Zajął on III miejsce.

 

- Sukcesy piłkarzy Gromu

Grom Golina od dawna odnosi sukcesy, oczywiście na poziomie drużyn młodzieżowych. Tym razem juniorzy Gromu zostali wicemistrzami okręgu kaliskiego w piłce halowej. Prowadzą też po rundzie jesiennej w rozgrywkach ligowych w klasie okręgowej. Więcej szczegółów na stronie Gromu, tam również  o innych sukcesach i wynikach wszystkich drużyn golińskiej ,, kuźni talentów".

 

Ankietowani do wyboru mieli jeszcze: modernizację ulicy Wolności, oświetlenie ulicy Piaskowej, powstanie Komitetu Osiedla Piaskowego, sukcesy sportowców z golińskich szkół, budowę siłowni zewnętrznej, ogrodzenie wokół boiska Gromu, budowę ekologicznej ścieżki obok przystanku, budowę ulicy Tysiąclecia, festyn dożynkowy oraz nową lokalizację „Dino”.

 

KITY

Znamy już Hity roku 2013, teraz przyszła  kolej na Kity. Są nimi sprawy  nie tylko tyczące się uczniów czy szkoły, ale wszystkich mieszkańców Goliny. Sądzę, że opinia  reszty mieszkańców  pokryłaby się z opinią uczniów.

- Wyciek gazu podczas prac obok przedszkola

W październiku  doszło do uszkodzenia gazociągu. W efekcie zostały ewakuowane dzieci z przedszkola oraz klienci z pobliskiego marketu. Do tragedii nie doszło, jednak nie powinno się takich spraw absolutnie bagatelizować. Mamy nadzieję, że winę i winowajców ustalono - ku przestrodze. Takie wydarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca!

- Pożar Salki Katechetycznej

Do pożaru salki katechetycznej doszło we wrześniu. Spaleniu uległa drewniana podłoga. Pożar na miejscu gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Informowaliśmy już wcześniej o ustaleniu przyczyn pożaru. Był klub i nie ma klubu... Czy będzie?

- Zamknięty dla pasażerów i straszący wyglądem dworzec PKP

Budynek dworca kolejowego, postawiony w 1875 roku, stracił swój wygląd z dawnych lat, z oczywistych przyczyn.  Teraz budynek jest zamknięty. To stały, dyżurny już przykład szpetoty. PKP ponoć ma jednak jakieś pomysły w kwestii pozbycia się niektórych swoich nierentownych obiektów. Mamy nadzieję, że goliński dworzec w końcu zacznie komuś lub czemuś służyć.

 

Ankietowani mieli jeszcze do wyboru: pustą strefę ekonomiczną oraz koniec klubu dla młodzieży.

Coroczny rachunek sumienia możemy uznać za wypełniony. Ciekawe, co w przyszłym roku zostanie wybrane Hitem i Kitem roku. Miejmy nadzieję, że Hitem, odrestaurowany budynek stacji PKP.

Tomek Jankowski, 23.01.2014 21:47
0,

1069


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz