Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jak co roku nasza redakcja zorganizowała plebiscyt na hit i kit mijającego roku. W naszym plebiscycie uwzględniliśmy propozycje i głosy zainteresowanych mieszkańców Goliny. W kategorii hit wygrała nowo wybudowana sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym na ul.Dworcowej. Kitem tego roku został wielokrotnie nominowany zrujnowany dworzec kolejowy w Golinie.

,,Wygrała"  sygnalizacja świetlna na przejeździe przy ul.Dworcowej- jak widać mieszkańcom naszej miejscowości nas sercu leży przede wszystkim leży bezpieczeństwo .W szczególności tego miejsca, w którym w samym roku 2014r. miejsce miały aż 3 wypadki. Głosującym  gratulujemy, bo taki wybór dowodzi społecznej troski i faktu, iż ludzkie życie jest wartością bezcenną.

tory

Miejsce drugie na naszej liście  zajęła budowa ogrodzenia i trybun na boisku Gromu Golina.Boisko Gromu Golina dzięki przemyślanym inwestycjom  stało się miejscem lokalnego centrum sportowego, i  to bardzo cieszy.

Miejsce trzecie przypadło Dożynkom Gminnym, które odbyły się w Golinie. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Goliny oraz gminy. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne dożynki odbyły się z wielką pompą, a uświetnił je zespół "Basta".

Tuż poza podium znalazła się nowo wybudowana ul. Świerczewskiego, która została oddana do użytku całkiem niedawno i jest pierwszą z wybudowanych ulic na Osiedlu Piaskowym.

Następne miejsce to wznowienie rozgrywek B-klasy Gromu Golina. To świetny pomysł, aby propagować kulturę fizyczną na terenie naszej miejscowości. Dodajmy, że na mecze Gromu przychodzi coraz więcej kibiców, co dowodzi  dużego zainteresowania nie tylko sportem, ale i wszelkimi  imprezami o charakterze masowym.

Następne pozycje naszego plebiscytu to powstanie skweru przy ul. Jarocińskiej, modernizacja ul. Wolności oraz powstanie Klubu Seniora, a także budowa placu zabaw na Stefanowie.

golina2

Natomiast na liście kitów -  oprócz dworca (wiecznego lidera)  znalazły się między innymi:kiepski stan dróg na osiedlu Piaskowym oraz brak poprawy na ul. Świerczewskiego.  Pozostaje  nadal aktualne pytanie: co dalej z pozostałymi ulicami?
Niepokoi  przejście na skrzyżowaniu ulic Jarocińskiej i Zakrzewskiej. Przejście jest naprawdę niebezpieczne, szczególnie dla przechodzących tędy dzieci  w drodze do szkoły. Każdego dnia są one narażone na kolizję drogową, która może zakończyć się  - no właśnie - czym? Mamy czekać na dramatyczne newsy?!  Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ta sytuacja ulegnie zmianie i nie dojdzie do żadnej tragedii.

Dalsze pozycje zajęły brak miejsc parkingowych na ul. Dworcowej  ( to w kontekście zakładu ,,Biernacki") oraz leżąca odłogiem strefa ekonomiczna. A tyle już było obietnic...

Hit minionego roku ewidentnie wskazuje, że dla mieszkańców Goliny najważniejsza jest kwestia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Kit - dworzec PKP - to absolutnie najbardziej negatywna wizytówka Goliny. Ile jeszcze czasu musi upłynąć, by ta klasyfikacja mogła mieć nowego lider? Czy w przypadku PKP oczekiwanie na pozytywne zmiany ma wymiar jedynie science fiction? Poczekajmy do następnego roku - może coś się zmieni...

Tomek Jankowski, 07.02.2015 00:41
1,

630


Komentarze:

#1. Urszula Kowalczyk: 13.02.2015 13:18

..........i gdyby tak jeszcze parking przy szkole....

Dodaj komentarz