Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W dniach od 20 do 22 maja 2014r. w MIEJSKIM OŚRODKU SPORTU I REKREACJI W BOCHNI miał miejsce VII FESTIWAL PIOSENKI „INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM”. Konkurs był skierowany do uczniów ze szkół specjalnych jak i masowych. Szkołę Podstawową w Golinie reprezentowała uczennica z klasy V - Olivia Wieczorek, która wzięła udział w konkursie w kategorii „DUETY” i wraz z uczennicą ze szkoły specjalnej zaśpiewała utwór nieżyjącego już lidera grupy „Republika” - Grzegorza Ciechowskiego pt. „Telefony” i zdobyła jedną z głównych nagród.

Jest to ogromne osiągnięcie, gdyż w przesłuchaniach brało udział około 40 podmiotów wykonawczych, w kategorii duety, zespół i kabaret. Przesłuchania konkursowe przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a gościem honorowym była Anna Dymna. O godz. 10.00 uroczyście otwarto VII. edycję Festiwalu Piosenki “Integracja malowana dźwiękiem”. Później odbywały się przesłuchania konkursowe. Widzowie mieli także okazję otrzymać autograf od Anny Dymnej czy Marka Piekarczyka.

W gronie jurorów zasiedli Ania Rusowicz, Wiesław Komasa, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Mateusz Ziółko i Krzysztof Zanussi (przewodniczący jury).

Jak co roku festiwal poprzedziły dwudniowe warsztaty, podczas których uczestnicy doskonalili umiejętności wokalne oraz dykcję i interpretację wykonywanych utworów.

O godz. 17.00 rozpoczął się koncert laureatów z udziałem m.in. Marka Piekarczyka i finalistów “The Voice of Poland”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Joanna Kluzik-Rostkowska (minister edukacji narodowej), Jarosław Duda (pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jacek Pająk (starosta bocheński).

Organizatorem festiwalu był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

redakcja

Tomek Jankowski, 07.07.2014 11:26
0,

402


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz