Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Nie od dziś wiadomo, że internet bardzo ułatwia człowiekowi pracę i naukę. Niestety, zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli wykorzystać go do własnych, niekoniecznie bezinteresownych celów. W mediach możemy dużo usłyszeć o wirusach komputerowych, hejtach, lajkach. Na te dwa ostatnie możemy natknąć się na każdym portalu społecznościowym.

Kiedy ludzie chcąc skomentować w internecie czyjeś zdjęcie lub film,  nie zawsze potrafią wyrazić swoją opinię tak, aby nikogo nie urazić. Częściej jednak ludzie celowo piszą obraźliwe słowa na czyjś temat. Hejterzy zawsze doszukają się czegoś, czego mogą się przyczepić. Zazwyczaj ich komentarze są bezpodstawne i bezsensowne. Hejterzy to najczęściej ludzie, którzy nie mają swojego celu w życiu i zazdroszczą tym, którzy potrafią uparcie pracować na sukces. Niestety, jest to zjawisko, z którym trudno walczyć i dlatego nie należy brać hejtów do serca. Powinniśmy słuchać tylko konstruktywnej opinii na nasz temat. Myślę, że serwisem społecznościowym, na którym najczęściej pojawiają się hejty, jest Ask.fm. Jest to portal służący do zadawania ludziom pytań, co nie zawsze jest wykorzystywane do uzasadnionych  celów, tym bardziej, że pytania można tam zadawać anonimowo. Powinniśmy usuwać hejty lub je zgłaszać.

Częstym zjawiskiem jest także "żebranie o lajki". Niektórzy ludzie uważają za swój cel życiowy bycie "fejmem" internetowym, dlatego wysyłają wiele wiadomości do różnych użytkowników z prośbą o lajka. Jest to bezsensowne, ponieważ lajki powinny służyć wyrażaniu opinii, a nie dawaniu ich na zasadzie "masz i się odczep". Dla osób, do których wysyłane są takie wiadomości, jest to bardzo denerwujące, ponieważ muszą bez przerwy usuwać spam. Niemądre jest to, że ludzie, którzy publikują w internecie bezsensowne treści, często mają więcej "polubień" od ludzi, którzy naprawdę chcą przekazać innym coś ważnego.

Zanim kogoś zhejtujesz, ZASTANÓW SIĘ, czy chciałbyś być na jego miejscu.

Joanna Klupś, 04.06.2015 17:05
1,

617


Komentarze:

#1. Żyrandol Wojtka: 04.06.2015 22:08

ja lubie wojtka to jest szczery joutuber nie to co jasiu i jego szlafroki

Dodaj komentarz