Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Przeprowadziłem rozmowę z p. Ireną Ruszałą i p. Aurelią Kowalską, członkiniami Stowarzyszenia Edukacyjnego "Gimnazjum 2000", prowadzącego nasze gimnazjum. Razem z prezesem Janem Grześkiem, Eugeniuszem Wojtczakiem i Romanem Marszałkiem tworzą zarząd stowarzyszenia.

 

GIG-ant: Jakim rokiem był rok 2013 ?
Panie: Rok 2013, podobnie jak lata poprzednie, był dobrym rokiem.

GIG-ant: Jakie inwestycje zostaną wykonane w 2014 roku ?
Panie: Plany mamy, ale brakuje środków na inwestycje.

GIG-ant: Co z kondycją finansową Stowarzyszenia ?
Panie:  Kondycja finansowa jest dobra. Wszystkie zobowiązania są regulowane w terminie i nie mamy żadnych zaległości.

GIG-ant: Jakie są źródła finansowania Stowarzyszenia ?
Panie: Głównym źródłem finansowania Stowarzyszenia jest dotacja z Gminy Jarocin na prowadzenie gimnazjum. Ponadto składamy oferty na różnego rodzaju zadania, na które otrzymujemy środki finansowe. Mamy kilku sponsorów, którzy wspierają finansowo naszą działalność. Co roku otrzymujemy również 1% z podatku.

GIG-ant: Na czym polega codzienna praca zarządu Stowarzyszenia ?
Panie: Zarząd działa społecznie. Nasza praca polega na spotkaniach, na których uchwala się i zatwierdza różnego rodzaju wydatki oraz omawiane są bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania gimnazjum. Byliśmy współtwórcami historii utworzenia nowej instytucji, a dzisiaj swoimi decyzjami zapewniamy jej funkcjonowanie i istnienie na kolejne lata

GIG-ant: Co panie nadal "trzyma" w pracy w zarządzie ?
Panie: Od zawsze lubiłyśmy pracę społeczną, a w Zarządzie Stowarzyszenia Edukacyjnego "Gimnazjum 2000" jesteśmy od samego początku. Razem z pozostałymi tworzymy zgraną grupę.

GIG-ant: Ile czasu poświęcają panie na pracę w Stowarzyszeniu ?
Panie: Trudno zmierzyć, jaki czas poświęcamy na pracę w Stowarzyszeniu. Na samym początku, kiedy Stowarzyszenie powstawało, czasami brakowało czasu dla rodziny, a teraz, kiedy już wszystko jest ułożone ,  nie musimy się tak często spotykać.

GIG-ant: Jaka będzie przyszłość Stowarzyszenia ?
Panie: Przyszłość Stowarzyszenia wiąże się z gimnazjum. Jeżeli będą uczniowie, którzy chcą uczęszczać do naszego gimnazjum, to i stowarzyszenie będzie istnieć. Podsumowując możemy powiedzieć, że przyszłość stowarzyszenia to dzieci i młodzież.

GIG-ant: Czym jest dla Stowarzyszenia nagroda Taczaka ?
Panie: Nagroda Taczaka jest bardzo ważnym docenieniem naszej działalności.

GIG-ant: Co, według pań, wyróżnia nasze stowarzyszenie od innych ?
Panie: Trudno określić, co. My jako stowarzyszenie staramy się, aby młodzież ucząca się w naszym gimnazjum otrzymała takie wykształcenie, które zaowocuje w dalszym ich życiu.

Tomek Jankowski, 28.05.2014 23:08
0,

2260


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz