Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W tym roku odbędzie się dziesiąta i zarazem jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki "Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!". Impreza z każdym rokiem się rozrasta. Nadchodzący konkurs ma objąć swoim zasięgiem już całą Południową Wielkopolskę, będzie też kolejna czwarta kategoria. Gwiazdą festiwalu jest bardzo popularny młodzieżowy artysta Mesajah.

"Śpiewaj i walcz!" ma już dziesięć lat. Zaczynaliśmy w sali OSP jako Festiwal Piosenki Gimnazjalnej - wspomina Tomasz Jankowski, nauczyciel muzyki i twórca Festiwalu. Z każdym rokiem jednak impreza się rozrastała. Trzy lata temu zmieniła swoją nazwę na Festiwal Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" i znacznie zmieniła profil. Obecnie oprócz gimnazjalistów, w szranki konkursowe stają uczniowie szkół podstawowych (kl. IV-VII) oraz ponadgimnazjalnych. W tym roku dochodzi nowa kategoria. W zeszłym roku znacznej ilości solistów na scenie akompaniowali na instrumentach ich rówieśnicy. Doszedłem więc do wniosku, że może warto stworzyć dla nich osobną kategorię i dlatego oprócz solistów zapraszamy także młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne - dodaje Jankowski.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 marca 2018 r. w JOK Jarocin. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie, która jest gospodarzem JOK-u stała się w tym roku strategicznym partnerem i pełni rolę współorganizatora imprezy. My mamy swój konkurs, JOK miał także swój. Doszliśmy do wniosku, że zamiast robić dwa podobne do siebie wydarzenia, fajniej byłoby się połączyć i stworzyć jedną wspólną imprezę. Razem możemy zrobić więcej - tłumaczy pomysłodawca Festiwalu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, najlepsi soliści i zespoły zaprezentują się podczas koncertu galowego, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. oczywiście w JOK Jarocin. Jak co roku na finał wystąpi gość specjalny. Tym razem jest to bardzo popularny artysta młodzieżowy Mesajah, który w Jarocinie pojawi się w towarzystwie swojego zespołu Riddim Bandits oraz chórzystek z duetu I Grades. Manola chciałem zaprosić do Jarocina już dawno, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie występował w naszym mieście. Jubileusz "Śpiewaj i walcz" to  doskonała okazja - mówi Tomek Jankowski. Po raz pierwszy na koncert galowy wprowadzone zostają bilety. Organizacja takiego przedsięwzięcia to niestety niemałe koszta, a zależy nam, żeby utrzymać jakość. Mogę jednak zapewnić, że nie będziemy szaleć z ceną i dzieci oraz młodzież wydadzą tyle złotówek, ile lat ma festiwal - dodaje pomysłodawca.

Właśnie rusza nabór do konkursu. Zgłaszać się można do 23 marca 2018 r. Regulamin imprezy dostępny jest TUTAJ

GIG-ant od początku patronuje imprezie, którą chętnie wspieramy i oczywiście gorąco zapraszamy.

redakcja

Tomek Jankowski, 26.01.2018 11:00
0,

481


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz