25 marca odbył się mecz

eliminacyjny do Mistrzostw Europy do lat 17 Polski z Grecją. Miał on miejsce na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz trwał dwa razy 40 minut, gdyż tyle czasu grają drużyny do lat 17-u. Walka była bardzo zacięta, z przewagą naszej drużyny, lecz wygrali ją rywale naszych piłkarzy. Grecja ostatecznie wygrała z Polską 1:0 dzięki golowi strzelonemu w dwudziestej piątej minucie.

Zapytałam mojego brata, jakie miał odczucia po meczu:

GIG-ant: Jak się czujesz po obejrzeniu polsko-greckiego pojedynku?
Janek: Jestem trochę zawiedziony. Uważam, że nasi piłkarze nie pokazali w tym meczu wszystkiego, co potrafią.

To samo pytanie zadałam tacie, który również chciał podzielić się wrażeniami z meczu:

A. W.: Myślę, że wynik meczu jest sprawiedliwy, ponieważ drużynie polskiej mecz wyraźnie się nie układał. Widoczne były braki w zgraniu drużyny, czego efektem był brak choćby jednego strzału na bramkę w pierwszej połowie meczu

Wygląda na to, ze jedynym udanym akcentem meczu był udział w nim - niestety, tylko w roli kibiców - sporej grupy młodzieży z naszych szkół. Panu Waszkiewiczowi, organizatorowi wyjazdu do Grodziska, życzymy lepszych niż dzisiejszy wyników z drużyną Gromu.

Zosia Wieczorek, 28.03.2015 01:04