Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 1 lutego 2015r. o godzinie 15 w salce katechetycznej w Golinie odbył się koncert kolęd pod hasłem: Pomóż Julce zrobić pierwszy krok.
Julia Jagodzińska urodziła się w 26 tygodniu ciąży ważąc zaledwie 860 gram. U dziewczynki stwierdzono śródmózgowy krwotok, dysplazje oskrzelową, retinopatię wcześniaków. Dziś dziewczynka ma 4 lata i nadal jest pod stałą opieką specjalistów. Proces jej leczenia wymaga dużego wkładu finansowego. Miesięczna rehabilitacja dziewczynki kosztuje około 6 tysięcy. Mimo tego Julka nadal nie chodzi. Przemieszcza się na czworakach. Rodzice zdecydowali się na zabieg metodą Ulzibata, który wykonany zostanie w Krakowie w marcu. Koszt tego zabiegu wynosi 10 900 zł.

jul2
Celem koncertu jest zebranie chociaż części pieniędzy na operację Julki. Organizatorką koncertu była pani Dominika Durska. Dla Julii kolędowali: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golinie i z Zespołu Szkół w Rusku, uczniowie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Niepublicznym Gimnazjum w Golinie, młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie, młodzieżowa para taneczna z Koźmina, Artyści Koźmińscy- zespół muzyczny, młodzieżowy zespół „Mgiełka” działający przy kościele w Koźminie, Koło Seniorów „Aktywni” z Rozdrażewa.
Atmosfera była niesamowita. Masa ludzi sprawiała, że było bardzo serdeczna atmosfera.. Podczas wspólnego kolędowania ludzie kupowali wszelkie rzeczy na kiermaszu. Wszystko po to, aby choć trochę pomóc Julce.

jul4

O opinię poprosiliśmy sołtysa Goliny i Stefanowa pana Ryszarda Żyto:
- W niedzielnym koncercie urzekła mnie różnorodność artystów. Zaangażowanie i występ każdej grupy wykonawców był dla mnie dużym przeżyciem. Cel był doniosły i myślę, że gdyby to było na sali OSP, widownia byłaby większa. Wykonano dużą pracę w przygotowaniu tego koncertu. Było super.!

Tomek Jankowski, 09.02.2015 21:44
1,

582


Komentarze:

#1. Urszula Kowalczyk: 13.02.2015 13:04

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do Kolędowania dla Julki

Dodaj komentarz