W ostatnich dniach stycznia w Moskurni i Kobiernie odbyły się festiwale kolęd i pastorałek.

Dwie nagrody w Moskurni …..

W Moskurni odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Zmagania były przeznaczone tylko dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy wykonywali dwa utwory jeden z podkładem, a drugi a’cappela. Szkołę podstawową w Golinie reprezentowali: Kamil Podsadny z klasy trzeciej i Olivia Wieczorek z klasy szóstej. Byli oni jedynymi uczniami z Ziemi Jarocińskiej.

Uczniowie oprócz dyplomów uczestnictwa i gadżetów otrzymali nagrody. Kamil zajął drugie miejsce, a Oliwia pierwsze – w swych kategoriach wiekowych.

kol_duet2

…… i w Kobiernie

Dzień później (31 stycznia) w Kobiernie miał miejsce XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Przy Kobierskim żłóbku”. Po raz pierwszy odbył się on w sali wiejskiej. Profesjonalne jury oceniało wykonawców w pięciu kategoriach. Z golińskich szkół kolędy śpiewali: ze szkoły podstawowej Justyna Krawczyk (klasa III), Anna Jelak (klasa VI), a z gimnazjum Jakub Marcisz (klasa IC) i Marta Marciniak (klasa IIIC).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z nagrodami do domu powrócili Anna Jelak i Jakub Marcisz. Obydwoje zdobyli pierwsze miejsce w swych kategoriach wiekowych. . – Uczestniczka wywarła na nas ogromne wrażenie – powiedziała Barbara Krzekotowska, szefowa jurorów o Annie. Ogromnym zaskoczeniem było pierwsze miejsce dla Jakuba. – Za przepiękne zaśpiewanie kolędy. Śpiewaj dalej, rozwijaj swój talent – stwierdziła przewodnicząca komisji oceniającej.

Konkurs zgromadził 150 wykonawców w pięciu kategoriach.

Tomek Jankowski, 26.02.2015 23:38

#1. ula: 27.02.2015 20:36