Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W ramach dyżuru klasowego klasa IIc ogłosiła konkurs. Był on związany z Dniem Postaci z Bajek, który obchodzimy 5 listopada. Konkurs polegał na własnoręcznym napisaniu bajki oraz wykonaniu dowolną techniką ilustracji, na której przedstawiona będzie główna postać.
W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Prace były napisane na równym poziomie. Aby rozstrzygnąć, kto wygra konkurs, postanowiliśmy przedstawić prace naszych uczniów w GIG-ancie.
Aby zagłosować, należy wpisać numer bajki w komentarzu oraz podać w nim swój e-mail.  TYLKO WTEDY GŁOS BĘDZIE WAŻNY!

1
Klasa 3b

Za siedmioma górami za siedmioma lasami w magicznej krainie mieszkał sobie Pyrek.
Pyrek był ziemniakiem, małym kartofelkiem, miał małe rączki, małe nóżki, lecz ogromny apetyt. Mieszkał w leśnej chatce razem ze swą żoną Izą. Ich mieszkanie było duże lecz najwięcej miejsca zajmowała kuchnia z ogromną lodówką.
Raz dnia pewnego, słonecznego popołudnia w domu ich wybuchła kłótnia. Pyrek krzyczał co niemiara, bo u niego w domu zabrakło salcesonu.
Wybiegł prędko na podwórko i pobiegł ku domowi sąsiada. Dzwoni dzwonkiem energicznie, lecz nikt nie odpowiada. – Co mam teraz zrobić? – Pyta się sam siebie. Chwile pomyślał i znalazł rozwiązanie. Podniósł łapką wycieraczkę i wziął ukryty kluczyk, otworzył drzwi, wbiegł do kuchni i zabrał się za parówki.
Po parówkach schabowego nie żałował sobie, kanapeczki z salcesonem, galat, jabłka, pomidory; kiedy wszystko opędzlował, uciekł do swej żony.
Gdy się Iza dowiedziała, co mąż nawywijał, wraz z sąsiadem zrozumiała, z kim ma do czynienia. Pyrek, nie wiedząc co Iza planuje, poszedł do swej pracy, gdzie obrazy maluje. Sąsiad razem z panią Izą sprytnie zaplanował, by się pozbyć Pyrka, co ludzi okrada z jedzenia; muszą zastawić pułapkę.
Gdy wreszcie Pyrek wrócił ze swej pracy i wszedł do domu, sąsiad z panią Izą wrzucili go do garnka.
Iza wtedy powiedziała: – Jeśli się nie zmienisz i będziesz dalej okradał, to cię ugotuję, a sąsiad będzie jadł.
Pyrek obiecał, że się poprawi i wszystkie szkody z miejsca naprawi
A morał tej bajki jest taki: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.”

2

                    Kosmiczna podróż Lidki i jej psa

W pewnej małej wsi mieszka sobie piękna i młoda dziewczyna o imieniu Lidka; mieszka ona z rodzicami Anną i Wojtkiem, młodszym bratem Igorem i z najlepszym przyjacielem  Koko - jej psem. Lidka marzy, żeby zostać astronautką, lecz jej rodzice uważali to za głupi pomysł. Lidka jest piękną dwudziestoletnią dziewczyną o długich, ciemnych włosach, ciemnej karnacji oraz błękitnych oczach; nie zwraca ona zbyt dużej uwagi na wygląd i zawsze ubiera to, co wpadnie jej do ręki. Uczęszcza na studia astronomiczne, dzięki którym ma możliwość spełnienie swoich marzeń.

Pewnego dnia w szkole ogłoszono konkurs, w którym można było wygrać lot w kosmos, który wymyśliła NASA; chcą oni znaleźć studentów do podróży w kosmos. Lecz trzeba było przejść testy oraz nagrać filmik, dlaczego właśnie daną osobę mają wybrać. Lidka zrobiła wszystkie rzeczy, które kazali zrobić w konkursie, jednak zdobyła drugie miejsce. Bardzo rozpaczała z tego powodu i pocieszał ją tylko jej pies, który zawsze przychodził  się z nią pobawić i rozśmieszał ją. W rodzicach nie miała żadnego wsparcia, dlatego że od początku mówili, że jej się to nie uda. Po paru tygodniach, gdy już otrząsnęła się z tego i zrozumiała, że nie poleci w kosmos, zrezygnowała ze swoich marzeń. W pewien dzień do domu puka listonosz; przyniósł list do Lidki, w którym okazało się, że jej poprzednik zrezygnował z lotu w kosmos i to ona została zwyciężczynią. W liście było napisane także, że może w nagrodę za tak długie wyczekiwanie wziąć osobę, która jej będzie towarzyszyć w locie. Jej rodzice, jak i Lidka bardzo się ucieszyli z tego powodu oraz ... zdziwili. Lidka miała dylemat, kogo wybrać jako osobę towarzyszącą. Po długim namyśle wybrała Koko, swojego czarno- brązowego psa, krótkowłosego owczarka niemieckiego, ponieważ przez ten trudny okres w jej życiu wspierał ją tylko on. Wszyscy byli zdziwieni, kiedy przyszła z psem na dodatkowe badania do lotu w kosmos.

Lidka była bardzo przerażona lotem, ale nie zrezygnowała - jak jej poprzednik-  i poleciała razem ze swoim psem w podróż kosmiczną, gdzie podziwiała gwiazdy, planety, asteroidy itp.

Razem z Koko wrócili cali i zdrowi na Ziemię i wszyscy byli zdumieni, że udało się jej osiągnąć swój cel i spełnić marzenie. Teraz Lidka zapamięta, że  trzeba wierzyć i zawsze dążyć do spełnienia swoich marzeń i że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce.

3

Klasa 3a

 Pewnego dnia najmłodszy z trójki braci królików, o imieniu Antoś, wpadł na pomysł, by spróbować czegoś nowego. Pragnął zwiedzić świat. Następnego poranka króliczek zastał mamę w kuchni i spytał:
- Mamo, czy nie chciałabyś czegoś zmienić? Nie nudzi cię nasze codzienne życie? Nie ciekawi cię, jak jest w innych zakątkach? Co jedzą inne zwierzęta?
- Nie. Tutaj jest bezpiecznie. Mamy nasze ulubione marchewki, niczego nam nie brakuje. To tu jesteśmy szczęśliwi.
Mimo ostrzeżenia mamy, Antoś każdej nocy marzył, by uciec i zobaczyć, jak żyją inne stworzenia. Nie chciał już dłużej jeść pomarańczowych, nudzących go warzyw. Po kilku dniach spytał mamy:
- Mamo, czy mogę pokicać po okolicy?
- A dokąd ty byś chciał kicać?
- Chciałbym zwiedzić trochę nieznanych miejsc. Poznać inne zwierzęta…
- Nie ma mowy – przerwała króliczkowi mama.
- Ale dlaczego!? – oburzył się Antoś.
- Tam jest niebezpiecznie. Nie masz pojęcia, co cię może spotkać. A jeśli coś by ci się stało?
Maluch jednak nie posłuchał mamy i o wschodzie słońca wyruszył na poszukiwanie innych, ciekawych miejsc i zwierząt. Króliczek kicał po polanach i łąkach, aż trafił na duży, ciemny las. Mimo obaw i strachu, postanowił ruszyć dalej z nadzieją, że wreszcie spotka inne zwierzęta, z którymi się zaprzyjaźni. Całkowicie zapomniał o swojej biednej mamie. Pewnie zaczęła go szukać, a on bezmyślnie się jej sprzeciwił i uciekł. Wędrował w głębi lasu szukając kogoś, z kim mógłby porozmawiać. Niestety, nikogo nie znalazł, a w tym czacie zaczęło się ściemniać. Nagle las wydał mu się wielki, ciemny i mroczny. W górze świecił księżyc, co sprawiło, że gałęzie drzew tworzyły dziwne postacie. Antoś przestraszył się i postanowił zawrócić. Okazało się jednak, że nie może znaleźć drogi powrotnej. Zaczął błądzić w lesie, coraz bardziej przerażony. Pragnął wrócić do bezpiecznego domku i do mamy. W tle słyszał nieznane mu dotychczas wycie wilków. Wyobraził sobie, że goni go groźny potwór. Przerażony, zaczął biec. Mimo starań nie mógł odnaleźć drogi. W końcu zmęczony usiadł pod drzewem i zaczął płakać. Zrozumiał, jak wielki błąd popełnił nie słuchając mamy. Pragnął ją znowu zobaczyć i przytulić. Nie wiedział, ile czasu spędził siedząc i płacząc, aż usłyszał wołanie. Postanowił ruszyć tam, skąd dobiegał głos, z nadzieją, że spotka kogoś, kto pomoże mu wrócić do swojej bezpiecznej krainy. Kiedy dotarł do źródła dźwięku, ujrzał swą mamę z latarnią, która zapłakana rozglądała się dookoła. Podbiegł do niej czując wielką radość i ulgę w sercu.
- Mamo, mamusiu! Tak strasznie przepraszam za moją ucieczkę. Już nigdy tego nie zrobię. Proszę, zabierz mnie do domu.
- Antoś! Nareszcie cię znalazłam! Wszyscy się o ciebie bardzo martwiliśmy. – powiedziała mama, po czym przytuliła go mocno i razem ruszyli do domu.
Taki jest z tego morał:
Drogie dzieci, zawsze słuchajcie rodziców i nigdy się im nie sprzeciwiajcie.

4

Klasa 1a

Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w pięknym, wysokim i śnieżnobiałym zamku na zielonym wzgórzu mieszkała  para królewska. Król Aslan i królowa Eurydyka byli sprawiedliwi i bardzo szanowani przez mieszkańców krainy. Pewnego dnia królowa urodziła bliźnięta, które zaraz po porodzie opatrzył lekarz. Po kilku minutach dama dworu Elżbieta, siostra króla Aslana, weszła do pokoju w rękach trzymając tylko chłopca, Kaspiana, i oznajmiła, że dziewczynka nie żyje. Eurydyka i Aslan byli załamani i zrozpaczeni. Nazajutrz Eurydyka nigdzie nie mogła znaleźć Elżbiety, ujrzała tylko kartkę od niej z napisem "Wyjechałam. Nie szukajcie mnie.". Co dziwne - lekarz, który wczoraj obecny był przy porodzie, również się nie zjawił. Elżbieta uciekła z dala od tej krainy, na wysoką wieżę, wraz z małą dziewczynką, jedną z bliźniąt, która wcale nie umarła, lecz porwała ją Elżbieta, która miała przygotowany plan, do którego zrealizowania potrzebna jej była mała dziewczynka nazwana Calipso. Elżbieta od lat chciała zostać królową, lecz królem uczyniono jej brata Aslana; z tego powodu była bardzo zazdrosna i chciała się zemścić. Po osiemnastu latach Calipso wyrosła na piękną kobietę, mieszkała wraz z matką - tak nazywała Elżbietę, gdyż nie wiedziała, że tak naprawdę jest księżniczką. Pewnego razu Elżbieta oznajmiła, że wyjeżdża na kilka dni, a Calipso ma na nią czekać w wieży. Udałą się ona do krainy, gdzie rządził jej brat, stanęła w centrum dworu i zaczęła nawoływać do siebie ludzi. Opowiedziała im, że para królewska miała bliźnięta i dziewczynka wcale nie umarła. Król i królowa kazali zabić Calipso, jednak ona ją uratowała, dlatego skazano ją na wygnanie. Wróciła po osiemnastu latach, gdy Calipso była już dorosła i mogła wstąpić na tron. Elżbieta miała w myślach plan, jak zabić Kaspiana oraz Calipso i wygnać parę królewską, aby to ona mogła zostać królową. W tym samym czasie Kaspian udał się na przejażdżkę swoim nowym koniem. Po kilku minutach szybkiej jazdy konia, nad którym nie miał kontroli, zabłądził. Dotarł do wieży, do której z ciekawości wszedł i ujrzał piękną dziewczynę, niemalże identyczną jak on. Zainteresowani swoim podobieństwem rozpoczęli dłuższą rozmowę. Doszli do wniosku, że są bliźniętami i natychmiast muszą udać się do zamku. Gdy dotarli na królewski dwór, trwała tam przemowa Elżbiety. Na widok Calipso wszyscy uwierzyli w jej kłamstwa i zaczęli szykować się do buntu. Na dwór wyszli król i królowa wraz z Dianą, siostrą królowej, które były pokłócone, ale przyjechała do niej na urodziny wyłącznie z grzeczności. Calipso i Kaspian zaczęli wyjaśniać całą sytuację, że Elżbieta porwała ją, ponieważ chciała wstąpić na tron i zdobyć władzę. Nie uwierzono im. Wtem po chwili odezwała się Diana, która cieszyła się ogromnym szacunkiem wśród mieszkańców, słynęła ze swojego dobrego serca i pomocy innym. Potwierdziła ona wydarzenia, o których opowiedziała Calipso. Oznajmiła, że widziała porwanie dziewczynki i słyszała o spisku Elżbiety z lekarzem. Mieszkańcy uwierzyli Dianie, która okazała się być dobrą wróżką i zamieniła złą Elżbietę w żabę. Wszystko dobrze się skończyło, Calipso zamieszkała z bratem i rodzicami, a Diana pogodziła się z królową, która była jej wdzięczna za sprawiedliwe postępowanie w obronie jej córki. Od tej pory w krainie zapanowała sprawiedliwość i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Za złe postępowanie, uczynki i kłamstwo zawsze, prędzej czy później, spotka cię kara, gdyż kłamstwo ma krótkie nogi; więc warto jest być sprawiedliwym i dobrym, gdyż zyska się wiele więcej i spotka cię nagroda.

5

Klasa 3c

Ta bajka opowiada o miłości i przywiązaniu, jakim dziecko może darzyć zwierzę.
Daleko, ale całkiem blisko mieszkała siedmioletnia dziewczynka. Było to dziecko mądre i wrażliwe. Niestety, los zabrał jej rodziców. Mela była cichym, zamkniętym w sobie dzieckiem. Nie miała przyjaciół ani bliskich osób, z którymi mogłaby spędzać wolny czas. Wychowywał ją brat, który uważał, że nie da się do czegoś przywiązać i że łzy są tylko oznaką słabości.
Pewnego dnia, wracając do domu, Mela zauważyła rannego wróbla. Z racji tego, że miała dobre serce, wzięła ptaka do domu. Znalazła starą klatkę, w której tymczasowo umieściła malucha. Opiekowała się nim, jak najlepiej potrafiła. Karmiła, głaskała, a nawet mówiła do niego, ale tylko szeptem. Wolała, aby starszy brat nie wiedział o istnieniu wróbelka, lecz stan zdrowia jej małego przyjaciela się nie polepszał. Dziewczynka byłą załamana. Z każdym dniem gasło w nim życie. To już nie był dla niej tylko ptak. Nie spędzała z nikim tak wiele czasu. Nie wiedziała, co robić. Pozostało jej tylko czekać, czekać na cud.
Następnego dnia dziewczynka tuż po obudzeniu zerwała się z łóżka. Ku jej zdziwieniu klatka była pusta – uciekł? Na twarzy Meli pojawił się smutek. Usiadła na łóżku, schyliła główkę w dół, a z jej zaróżowionych policzków  spływały po kolei łzy, jedna za drugą. Nagle poczuła, jak coś ciągnie ją za włosy. Odchyliła głowę do tyłu i ujrzała ptaka. Wiedziała, że to tylko zwierzę, ale na jej zapłakanej twarzy zagościł uśmiech. Nie wiedziała, co zrobić. Nie mogła się do niego przytulić, chociaż byłoby to w tym momencie najlepszym rozwiązaniem. Wzięła więc małego przyjaciela na ręce, włożyła do klatki, a następnie nakarmiła. Wiedziała, że zbliża się moment, w którym będą musieli się rozstać. Wróbelek był zdrowy, a więc nie potrzebował już opieki małej Meli. Dziewczynka przypomniała sobie, co zawsze mówiła jej mama: „Jeżeli coś kochasz, puść to wolno, jeżeli wróci – było twoje, jeżeli nie – nigdy twoje nie było”. Spojrzała na klatkę. Ptaszek wyglądał na najedzonego. Przyszła pora, aby wrócił tam, gdzie jego miejsce. Nie wiedziała tylko, dlaczego  tak mocno przywiązała się do ptaszka, przecież brat zawsze powtarzał jej, że takie coś jak „przywiązanie” nie istnieje. Może nigdy nikogo nie pokochał tak mocno, aby czuł się do niego przywiązany. Wzięła klatkę w ręce i wyszła na dwór. Był słoneczny dzień. Stanęła pomiędzy drzewami. Spojrzała w niebo, otworzyła klatkę i raz jeszcze przypomniała sobie słowa matki. Bardzo chciała, aby ptak został z nią, ale zdrowe skrzydełka uniosły go ku górze, zdążyła tylko wyszeptać: „uważaj na siebie, maluchu”. Dziewczynka wierzy, że jej mały przyjaciel wróci. „Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem”. MORAŁ Z TEJ BAJKI JEST KRÓTKI I NIEKTÓRYM ZNANY: MIŁOŚCIĄ MOŻNA DARZYĆ NIE TYLKO LUDZI, MÓJ KOLEGO KOCHANY.

6

Klasa 2a

 

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami a może bliżej, nad małym jeziorkiem żyła piękna dziewczynka z wcale nie brzydszym bratem. Byli rodzeństwem, a dokładnie bliźniakami. Każdy ich ubóstwiał, gdyż byli najmilszymi istotkami w całym królestwie, zawsze się dogadywali i naprawdę rozumieli, nawet bez słów. Pewnego dnia w odległym zamku księżniczka, widząc ich szczęście, chciała je przerwać, dlatego wysłała tam skrzata Tobiasza; był on ślepo zapatrzony w śliczną, lecz jakże pustą księżniczkę i mimo iż nie chciał psuć niczyjego szczęścia, musiał. Gdy dotarł na miejsce, ujrzał śliczne dzieci. Dziewczynka miała jasne blond długie do pasa loki i duże, niebieskie, ufne oczy, natomiast chłopiec miał brązowe włosy i równie duże niebieskie oczy. Byli naprawdę uroczymi istotami, najładniejszymi, jakie widział, bo księżniczka może i była ładna, ale nienawiść i złość odcisnęły na niej piętno. Nagle jego rozmyślania przerwał śliczny i bardzo melodyjny głosik: -Sebastianie! Tam ktoś jest! Chodź szybciej! No chodź! Widać, że była podekscytowana i ciekawa. -Już idę- powiedział chłopiec i dogonił swoją siostrę.

O kim oni mówią? Zastanawiał się krasnal w końcu zorientował się, że mówią o nim; chciał się jakoś ukryć, ale było za późno. Dziewczynka rozsunęła gałęzie krzewu, za którymi, się chował. Stał tak i patrzył nie wiedząc co powiedzieć, a oni nagle podali mu ręce i przedstawili się. Skrzat nigdy nie został potraktowany jak równy człowiekowi, więc naprawdę się wzruszył.

Skrzat zamieszkał w lesie w chatce, którą zrobił dla niego tata dzieci i zaprzyjaźnił się z nimi. Od tej pory był naprawdę szczęśliwy, zrozumiał, co naprawdę jest ważne w życiu.

Ikona wpisu: Google Grafika

Magdalena Mikołajczak, 09.11.2015 21:34
368,

9150


Komentarze:

#1. Ania :-): 12.11.2015 17:55

5

#2. Kasia: 13.11.2015 08:54

4

#3. Patrycja: 13.11.2015 16:14

5

#4. Maksima: 13.11.2015 17:31

hahahha moja bajka :D 5 :D

#5. Adaś: 13.11.2015 17:44

Five :3 5

#6. Weronika: 13.11.2015 17:46

5 :)

#7. Daria: 13.11.2015 17:47

5

#8. Agata: 13.11.2015 17:47

5 ;)

#9. Mardzia: 13.11.2015 17:48

5 !

#10. Od autora :): 13.11.2015 17:50

Podawajcie swoje nazwisko :)
Te osoby co już zagłosowały to niech zostaną, ale kolejne to z nazwiskiem.

#11. Justyna: 13.11.2015 17:50

5!

#12. Ania ;-D: 13.11.2015 17:51

5 ;D

#13. Dominika: 13.11.2015 17:51

5 ☺

#14. Dominika Malinowska: 13.11.2015 17:52

5 ☺
PS Dodałam nazwisko :)

#15. Philip: 13.11.2015 17:53

5

#16. Cezary: 13.11.2015 17:54

#4

#17. Ola Łuczaj: 13.11.2015 17:54

5 ;D

#18. Sylwia: 13.11.2015 17:57

5

#19. Nikola: 13.11.2015 17:58

5

#20. ten taki: 13.11.2015 18:00

5

#21. Kondzio: 13.11.2015 18:04

5

#22. Patrycja Szymendera: 13.11.2015 18:04

6

#23. klaudia: 13.11.2015 18:07

5

#24. Aaaa: 13.11.2015 18:08

5

#25. Aleks: 13.11.2015 18:10

5 :)

#26. Gosia Czyżewska: 13.11.2015 18:12

5

#27. Asia: 13.11.2015 18:14

5

#28. Julia Rój: 13.11.2015 18:20

1

#29. Kuba: 13.11.2015 18:25

5

#30. Werka: 13.11.2015 18:30

5

#31. wotum wjezdzam: 13.11.2015 18:32

5

#32. Reevs: 13.11.2015 19:45

5

#33. Artur: 13.11.2015 19:52

5

#34. Człowiek Sztos: 13.11.2015 19:54

5 :)

#35. Agnieszka: 13.11.2015 20:10

4

#36. Magdalena Walczak: 13.11.2015 20:23

4

#37. yolo: 13.11.2015 21:03

1

#38. Marek: 13.11.2015 21:04

1

#39. Tadek: 13.11.2015 21:06

1

#40. Krzysiek: 13.11.2015 21:13

5!!!!

#41. Julia Dziekaniak: 13.11.2015 21:34

5

#42. Krzysztof: 13.11.2015 21:45

5

#43. Filip: 13.11.2015 22:27

5

#44. Jakub: 13.11.2015 22:30

5 :-)

#45. King Lion: 13.11.2015 22:39

5 :)

#46. Piotrek: 13.11.2015 22:43

5 :D

#47. Szymon: 13.11.2015 23:06

5 :)

#48. Patryk: 13.11.2015 23:46

:)

#49. Patryk: 13.11.2015 23:49

5

#50. Julia: 14.11.2015 10:28

5 ;)

#51. "szwajse" Poczta: 14.11.2015 11:50

3! BO SZWAJSE TAK MOWI

#52. Paulina: 14.11.2015 12:32

2

#53. Weronika: 14.11.2015 12:33

2 :D

#54. Marti: 14.11.2015 12:36

2

#55. Julia: 14.11.2015 12:36

2

#56. :D: 14.11.2015 12:38

2

#57. Patrycja: 14.11.2015 12:40

2

#58. Paweł: 14.11.2015 12:41

2

#59. Marta: 14.11.2015 12:41

2

#60. Kamil: 14.11.2015 12:41

2 :)

#61. Grzegorz: 14.11.2015 12:42

2

#62. Sebastian: 14.11.2015 12:42

2

#63. Darek: 14.11.2015 12:46

2

#64. Patryk: 14.11.2015 13:00

2 xd

#65. bógseksu: 14.11.2015 13:05

2

#66. Jan: 14.11.2015 13:27

2

#67. typowy janusz: 14.11.2015 14:12

2

#68. Jan Nowak: 14.11.2015 14:31

4 daje 10 punktów na 4

#69. typek: 14.11.2015 14:32

4

#70. gig-ant: 14.11.2015 14:37

4 jakie piękne

#71. gig-ant: 14.11.2015 14:38

ta para na rysunku jest piękna dla tego 4

#72. nauczyciel: 14.11.2015 14:39

ja daje 15 punktów dla 4

#73. Mania: 14.11.2015 14:43

5!!

#74. Michał: 14.11.2015 14:43

5

#75. Hanna: 14.11.2015 15:17

5, ale zaraz potem 3
Obie super!
Pozostałe też niezłe.

#76. Urszula Kowalczyk: 14.11.2015 18:17

Poziom bardzo wyrównany, stawiam na 5.

#77. Tomasz Wpierdol: 14.11.2015 18:28

Najlepsza jest 5.

#78. Anonim: 14.11.2015 18:29

5

#79. Trolo: 14.11.2015 19:41

2

#80. Olej: 14.11.2015 19:42

2

#81. Szeroki: 14.11.2015 19:43

2

#82. ;D: 14.11.2015 19:44

Zdecydowanie 2

#83. Anonim: 14.11.2015 19:44

2 najlepsze

#84. Tomasz Kiełbasa: 14.11.2015 19:46

2

#85. Kulka: 14.11.2015 19:47

2

#86. Anna: 14.11.2015 20:24

2

#87. Stefan: 14.11.2015 20:26

2

#88. Rybcia: 14.11.2015 20:27

2 :D

#89. Żabcia: 14.11.2015 20:30

2 :3

#90. Aneta: 14.11.2015 20:38

2

#91. Marcin: 14.11.2015 20:38

2 ;)

#92. Robert: 14.11.2015 20:38

2 ;D

#93. Delfinek : 14.11.2015 20:43

2 najlepsza xd

#94. Iwona Pachura: 14.11.2015 20:49

2

#95. Marcin Baranek: 14.11.2015 20:50

2

#96. krystyna z pola: 14.11.2015 20:54

2

#97. rosiejka: 14.11.2015 20:54

2

#98. Kapusta: 14.11.2015 21:01

2

#99. Smalec: 14.11.2015 21:02

2

#100. Martyna Pomidor: 14.11.2015 21:03

2

#101. Drzewiecki: 14.11.2015 21:03

2

#102. Kowalski: 14.11.2015 21:04

2

#103. Kowal: 14.11.2015 21:04

2

#104. Pietrzak: 14.11.2015 21:06

2

#105. Szymon kasprzyk: 14.11.2015 21:07

2

#106. Piotr skowyrski: 14.11.2015 21:07

2

#107. Johny sins: 14.11.2015 21:08

2

#108. Danka: 14.11.2015 21:09

2

#109. Garbowicz: 14.11.2015 21:09

2

#110. Waldek baranek: 14.11.2015 21:10

2

#111. Fajbusiewicz: 14.11.2015 21:11

2

#112. Józiu: 14.11.2015 21:12

2

#113. Robert burneika: 14.11.2015 21:13

2

#114. Jarosław jarząbkowski: 14.11.2015 21:13

2

#115. Wiktor wojtaz: 14.11.2015 21:13

2

#116. Janusz pogorzelski: 14.11.2015 21:14

2

#117. Filip Kubski: 14.11.2015 21:14

2

#118. Filip bieliński: 14.11.2015 21:15

2

#119. Sergiusz gurski: 14.11.2015 21:15

2

#120. Mientki: 14.11.2015 21:16

2

#121. Robert m: 14.11.2015 21:17

2

#122. Mirosława lis: 14.11.2015 21:18

2

#123. Andrzej: 14.11.2015 21:18

2

#124. Sasha grey: 14.11.2015 21:19

2

#125. Beatą szydło: 14.11.2015 21:20

2

#126. Josh kappa: 14.11.2015 21:21

2

#127. Gabe newell: 14.11.2015 21:21

2

#128. Darikwa: 14.11.2015 21:22

2

#129. Im sexy and i know it: 14.11.2015 21:23

2

#130. Sexinspector: 14.11.2015 21:23

2

#131. Prepare your anusą: 14.11.2015 21:24

2

#132. Pasztecik: 14.11.2015 21:24

2 mi sie najbardziej spodobała

#133. Jordan: 14.11.2015 21:25

2

#134. Trzepiekoński: 14.11.2015 21:26

2

#135. Mirka kula: 14.11.2015 21:27

2

#136. Kawa w słoiku: 14.11.2015 21:28

2

#137. Malwina: 14.11.2015 21:28

Głosuje na 2 tylko szkoda że nie ma rysunku :D

#138. To jest ten moment, gdzie musisz zczaić Czy przyłączasz się essa drani To jest ten moment, gdzie musisz skminić Czy chcesz wejść do essa rodziny: 14.11.2015 21:30

2

#139. Jesteście gotowi na disco? Jesteście gotowi na polo? No to myk! Chwyć go mała w dłonie, Niech w rączkach twych utonie, Masuj bejbe bułę, W tej bule ma parówę!: 14.11.2015 21:32

2

#140. Antek: 14.11.2015 22:11

Bardzo ciekawe wykonanie

#141. Antek: 14.11.2015 22:11

5

#142. Przemo: 14.11.2015 22:41

2

#143. Aleksander Nowak: 14.11.2015 22:48

2 c:

#144. Katarzyna Malinowska: 14.11.2015 22:49

2 :*

#145. Maciej górski: 14.11.2015 22:54

Głosuje na 2 ;D

#146. Wiki: 14.11.2015 22:57

2 ! :D

#147. Jakub: 14.11.2015 22:58

Zdecydowanie numer 2

#148. Kasia: 14.11.2015 23:00

2

#149. Lidka: 14.11.2015 23:04

2 najlepsza :*

#150. Wiktoria: 14.11.2015 23:05

Głosuje na bajkę nr 5. :)

#151. Ania: 14.11.2015 23:05

Bajka 5!!!

#152. Liwcia: 14.11.2015 23:06

5 mi się podoba.

#153. Amanda Konieczna: 14.11.2015 23:06

2 *-*

#154. Cielok: 14.11.2015 23:06

5 ;)

#155. Kasia: 14.11.2015 23:07

5! 5! 5!

#156. Mara: 14.11.2015 23:08

2

#157. Dominika Anielska: 14.11.2015 23:08

2

#158. Dariaaa: 14.11.2015 23:08

5

#159. Hannaaaa: 14.11.2015 23:09

5!

#160. Patryk Wawrzyniak: 14.11.2015 23:09

2 :#

#161. Dominiczka: 14.11.2015 23:10

5 zdecydowanie

#162. Beatka: 14.11.2015 23:10

5!!!!!

#163. Karolina Paluszek: 14.11.2015 23:10

2 najlepsza

#164. Oliwier: 14.11.2015 23:10

2.

#165. Ewa: 14.11.2015 23:10

2

#166. Anastazja Konieczna: 14.11.2015 23:11

2 ^^

#167. Krystyna: 14.11.2015 23:12

2!

#168. Jolka: 14.11.2015 23:13

2

#169. Damian: 14.11.2015 23:13

2!!!

#170. Wojtek: 14.11.2015 23:14

2;)

#171. Bartosz Malinowski: 14.11.2015 23:14

2 ^°^

#172. Adamski: 15.11.2015 00:30

2 jest najlepsza

#173. Pietrzak: 15.11.2015 00:32

#2

#174. Marcinkowski: 15.11.2015 00:33

2

#175. Ula: 15.11.2015 00:37

mi się podoba najbardziej bajka numer 2

#176. Piotrek: 15.11.2015 00:38

2 najlepsze!

#177. Barczak: 15.11.2015 00:38

2

#178. oliwia: 15.11.2015 11:10

5

#179. Julia Szwałek: 15.11.2015 11:15

5 :)

#180. Dominika : 15.11.2015 11:18

5

#181. Tomasz Kulka: 15.11.2015 11:24

2!!! :D

#182. Anita Wawrzynika: 15.11.2015 11:26

2! 2! 2!

#183. Niokola szpak: 15.11.2015 11:32

#2

#184. Kacper gołąb: 15.11.2015 11:33

2 ;D

#185. wiechu szcześniak: 15.11.2015 11:43

2

#186. Michał Karmowski: 15.11.2015 11:43

2

#187. Tomasz Szeroki: 15.11.2015 11:44

2

#188. emilia: 15.11.2015 11:47

2

#189. Danuta Rosiejka: 15.11.2015 11:48

2

#190. Krzyżok: 15.11.2015 11:48

2

#191. świątek: 15.11.2015 11:48

2

#192. Grzesiu Szubert: 15.11.2015 11:49

2

#193. darek dominiak: 15.11.2015 11:51

2

#194. drucik mhm: 15.11.2015 11:52

2

#195. na wsi jest inacy: 15.11.2015 11:53

2

#196. Paweł Maciejewski: 15.11.2015 11:54

2

#197. Piotr Kołek: 15.11.2015 11:54

2

#198. Kigen Puszka: 15.11.2015 11:56

2

#199. Sebastian Kruk: 15.11.2015 12:34

2,

#200. Paula: 15.11.2015 13:02

Mi sie bardzo spodobała i 4 i 5 więc nie wiem już ltórą wybrać ;)

#201. Przemek Sz: 15.11.2015 14:01

Bajka nr 2 jest najlepsza

#202. Patryk Szczeciński: 15.11.2015 15:00

2

#203. Dominika: 15.11.2015 16:19

6

#204. Piotr: 15.11.2015 17:26

5

#205. Kuba: 15.11.2015 17:27

Mi się podoba 5 najbardziej :)

#206. Szymek: 15.11.2015 17:28

5. ;)

#207. Komentator wszystkiego: 15.11.2015 17:30

5.

#208. Anna: 15.11.2015 17:32

5!

#209. Endrju: 15.11.2015 17:32

Zdecydowanie 5

#210. Deys Official: 15.11.2015 17:34

Deys mówi 5

#211. Robercik: 15.11.2015 17:36

5 :)

#212. Teofil Pedofil: 15.11.2015 17:38

5.

#213. Michał: 15.11.2015 17:41

5 :DDD

#214. Magda: 15.11.2015 17:42

5 <3

#215. Igor: 15.11.2015 17:43

Zgadzam się, 5. najlepsza ;>

#216. Twój życiowy mentor: 15.11.2015 17:45

5. bajka według Mentora.

#217. Mugol: 15.11.2015 17:47

5.

#218. Honorata: 15.11.2015 17:49

Wow *-* wszystkie są świetne, ale 5 jest the best :3

#219. No to elo: 15.11.2015 17:50

No to 5

#220. Kordian: 15.11.2015 17:51

Oddaję głos na bajkę nr 5

#221. Dawid: 15.11.2015 17:52

5

#222. Bartosz: 15.11.2015 17:53

5 :)

#223. Asia: 15.11.2015 17:56

5 :P

#224. Dominik: 15.11.2015 17:58

5

#225. Gabi: 15.11.2015 18:00

5. :)

#226. Mikołaj (Prawie św.): 15.11.2015 18:03

Najlepsza 5

#227. Szymek: 15.11.2015 18:04

2!

#228. Eryk: 15.11.2015 18:04

2 #-#

#229. Grzegorz: 15.11.2015 18:05

2 xdd

#230. Adam: 15.11.2015 18:05

2 xd

#231. Emilia: 15.11.2015 18:05

2 *.*

#232. Natalia: 15.11.2015 18:06

Spodobała mi się 5, chociaż inne też są fajne :)

#233. Wera: 15.11.2015 18:06

5 :)

#234. Norbi: 15.11.2015 18:07

5 :D

#235. Karolina: 15.11.2015 18:07

2

#236. Matiii: 15.11.2015 18:08

5! :)

#237. Kacper: 15.11.2015 18:08

2

#238. Anna Kasprzak: 15.11.2015 18:08

2

#239. Darek ;): 15.11.2015 18:08

5 :o pozdrawiam autorkę ;3

#240. Korwin: 15.11.2015 18:08

2

#241. Mike: 15.11.2015 18:09

2

#242. Kamila: 15.11.2015 18:09

2_

#243. Alicja: 15.11.2015 18:09

5 :)

#244. Janusz: 15.11.2015 18:09

2

#245. Ola: 15.11.2015 18:09

2 ;)

#246. Szymon: 15.11.2015 18:10

5

#247. Lidka: 15.11.2015 18:10

2

#248. Wiktor: 15.11.2015 18:10

2

#249. Pawcio: 15.11.2015 18:10

5.

#250. Szpilka: 15.11.2015 18:10

2

#251. Ania: 15.11.2015 18:10

5 ;)

#252. Grzesiuu: 15.11.2015 18:11

5 :d

#253. Asia: 15.11.2015 18:11

2

#254. Filipq: 15.11.2015 18:11

5. Pozdrawiam spam z 2 xd

#255. Podsadny: 15.11.2015 18:11

2

#256. Xardas: 15.11.2015 18:12

5 :)

#257. Martin: 15.11.2015 18:12

2

#258. Kuba: 15.11.2015 18:12

2

#259. Gil: 15.11.2015 18:12

2

#260. 5 i wypad: 15.11.2015 18:13

5.5.5.5

#261. Radek: 15.11.2015 18:13

2

#262. 2 a nie 5: 15.11.2015 18:14

2

#263. Zofia: 15.11.2015 18:14

5

#264. Super kaczka: 15.11.2015 18:14

5 #_#

#265. Krymer: 15.11.2015 18:14

2

#266. Marta M: 15.11.2015 18:14

2

#267. Maja: 15.11.2015 18:14

2 ❤

#268. Kto głosuje na 5?: 15.11.2015 18:14

2

#269. Krasnolud: 15.11.2015 18:14

Krasnal was zje, wygra 5

#270. co za spam: 15.11.2015 18:15

O moze 5

#271. Madzia: 15.11.2015 18:15

2 xd

#272. Wszyscy głosują na 5: 15.11.2015 18:15

Bo 5 to fajna liczba

#273. Radek : 15.11.2015 18:15

2

#274. Burneika: 15.11.2015 18:16

2

#275. Piąta piątka w piątym rzędzie: 15.11.2015 18:16

5.5.5

#276. Jan Nowak: 15.11.2015 18:16

2

#277. Piąty z prawej: 15.11.2015 18:17

5 :()

#278. Antek: 15.11.2015 18:17

2 najlepsza

#279. 5 będzie piąte a 2 pierwsze!!!: 15.11.2015 18:17

2

#280. Pudzian High Five: 15.11.2015 18:17

5 ..

#281. 2 z lewej: 15.11.2015 18:18

2

#282. Materla: 15.11.2015 18:18

2

#283. Obi tak to robi: 15.11.2015 18:18

Obi 5

#284. Kofeinka: 15.11.2015 18:19

5 Na propsie

#285. Mamed: 15.11.2015 18:19

2

#286. Dylu dylu na badylu: 15.11.2015 18:19

555

#287. Popek : 15.11.2015 18:19

2 rządzi

#288. Agata meble: 15.11.2015 18:19

2

#289. Kornik: 15.11.2015 18:19

5555

#290. Kłebonafajdał: 15.11.2015 18:20

55

#291. Ty leszczu: 15.11.2015 18:21

5 tak 2 nie

#292. Magda S: 15.11.2015 18:21

5 moze

#293. Alibaba: 15.11.2015 18:21

2

#294. Slawek: 15.11.2015 18:22

Ee 5

#295. Pięć *: 15.11.2015 18:22

5 *

#296. Monika: 15.11.2015 18:22

2

#297. Magda eS: 15.11.2015 18:22

2 lepsze

#298. Mariola Nowak: 15.11.2015 18:22

5

#299. Kto pochowa 2?: 15.11.2015 18:22

2 [*] 5!!!

#300. 222: 15.11.2015 18:23

2 wygra xd

#301. Arnold: 15.11.2015 18:23

2

#302. Szerszy od szerokiego: 15.11.2015 18:24

2

#303. Kisielek: 15.11.2015 18:24

2 najciekawsza xd

#304. Kacper M: 15.11.2015 18:24

5

#305. Gołąb: 15.11.2015 18:24

2

#306. Szczepan: 15.11.2015 18:25

2

#307. Gołąbek: 15.11.2015 18:25

2 hah xd

#308. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz: 15.11.2015 18:26

2

#309. Martysia: 15.11.2015 18:26

2

#310. informator: 15.11.2015 18:26

Skonczcie spamic ,bo to i tak będzie sprawdzane .

#311. Łysy gołąb: 15.11.2015 18:26

2 ;D

#312. Informator nr 2: 15.11.2015 18:28

2 i sprawdzajcie xd

#313. Adrian: 15.11.2015 18:28

2 tak 5 nie ;)

#314. Magda K.: 15.11.2015 18:28

2

#315. Malwina: 15.11.2015 18:29

5

#316. Rudy: 15.11.2015 18:29

2

#317. Gosia: 15.11.2015 18:30

2

#318. Bamber: 15.11.2015 18:31

2

#319. Agata: 15.11.2015 18:32

2 xd

#320. Kala: 15.11.2015 18:32

5

#321. Bogumila: 15.11.2015 18:33

2

#322. Agata Kowalska: 15.11.2015 18:36

5

#323. Bandziorek: 15.11.2015 18:36

2

#324. Zbigniew: 15.11.2015 18:36

2

#325. Ewa Kopacz: 15.11.2015 18:37

2

#326. Maciora: 15.11.2015 18:38

2

#327. Tusk: 15.11.2015 18:38

2

#328. PiS: 15.11.2015 18:38

2

#329. Donald: 15.11.2015 18:39

2

#330. Natalia: 15.11.2015 18:41

2

#331. Agniszka: 15.11.2015 18:44

2

#332. Korwin Mikke: 15.11.2015 18:45

2

#333. Kiszonka: 15.11.2015 18:46

2

#334. Jessica: 15.11.2015 18:47

5

#335. Amanda: 15.11.2015 18:51

2

#336. Alicja: 15.11.2015 18:53

2

#337. Staś: 15.11.2015 18:55

2

#338. Igor: 15.11.2015 18:56

2

#339. Wiktoria: 15.11.2015 18:57

2

#340. Chojnacki: 15.11.2015 19:12

5

#341. Sebastian: 15.11.2015 19:12

2 xd

#342. Wiesia Michalska (30 zł): 15.11.2015 19:15

Głosuje na 7

#343. PAN badura: 15.11.2015 19:26

Moje ulubione bajki to najsampierw 5 a po drugie primo 8
Kurka wódka

#344. Владимир сука: 15.11.2015 19:31

5 голосов
красивая сказка

#345. Mateusz: 15.11.2015 19:31

2

#346. Jagoda: 15.11.2015 19:31

5!

#347. Wera: 15.11.2015 19:32

2

#348. Oliwia: 15.11.2015 19:33

2

#349. Wiki: 15.11.2015 19:34

66666

#350. Ada: 15.11.2015 19:35

2

#351. Szymon Lis: 15.11.2015 19:37

2

#352. Darek Kieł: 15.11.2015 19:40

2

#353. Monika Mariak: 15.11.2015 19:42

2

#354. Kacper: 15.11.2015 20:02

4 :D

#355. Eliza: 15.11.2015 20:31

2

#356. TobiasZ: 15.11.2015 20:33

2

#357. darek pater: 15.11.2015 22:10

2

#358. łukasz krzyżaniak: 15.11.2015 22:12

2

#359. Miłosz: 15.11.2015 22:13

2

#360. Piotr Czorny Adrian Kołek: 15.11.2015 22:13

2

#361. Pati Szeląg: 15.11.2015 22:15

2

#362. Anastazja: 15.11.2015 22:16

2

#363. maks bęk: 15.11.2015 22:17

zastanawiam sie nad 10...
ale chyba wybiore jednak 7

#364. Mardzia: 15.11.2015 22:17

5

#365. Michał: 15.11.2015 22:18

2

#366. Angelika: 15.11.2015 22:19

2

#367. Mikołaj: 15.11.2015 22:22

2

#368. Tobiasz: 15.11.2015 22:23

2

Dodaj komentarz