Zakończyły się prace w studiu nagraniowym laureatów X Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" Golina 2018. Efektów można już p0słuchać na kanale Festiwalu na YouTube.

W tym roku w festiwalu wzięła nie tylko rekordowa ilość uczestników, ale dzięki wprowadzeniu czwartej kategorii (zespoły wokalno-instrumentalne), zwiększyła się też liczba nagrań. Mamy ich aż 13.

Nagrodę Grand Prix zdobył zespół młodzieżowy ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie. Dziewczyny brawurowo zagrały i zaśpiewały wielki przebój Organka "Mississippi w ogniu". W międzyczasie grupa  zaczęła też funkcjonować pod nazwą Ostatnia Szansa.

W pierwszej kategorii (kl. IV-VI szkół podstawowych) pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Dobrosława Wielgosz.

Drugie miejsce przypadło Sandrze Michalak

A trzecie Nicoli Kaczmarek

Wśród najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów triumfowała Zuzanna Klotzel

Na drugim miejscu sklasyfikowano Mariannę Dunaj

A trzecie przypadło Michalinie Matuszak

Najstarszą grupę solistów (szkoły ponadgimnazjalne) wygrał Maciej Bachorski, który zaprezentował swoją autorską kompozycję. Trzeba przyznać że to bardzo wzruszający utwór

Drugie miejsce wyśpiewała sobie Olga Wojtkowiak

A na trzeciej pozycji Julia Banasiak w subtelnej interpretacji przeboju grupy Sistars

Wśród zespołów triumf przypadł formacji Czajniki czyli młodszej grupie ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie

Na drugim miejscu zespół działający przy parafii o. Franciszkanów w Jarocinie we własnej bardzo oryginalnej interpretacji utworu "Bóg" z repertuaru T.Love. Link do nagrania AntArt na fanpage na FB umieścił sam Muniek!!!

I na trzej pozycji krotoszyńska grupa Tacy Nie Inni, która podczas festiwalu wykonała przebój Enej "Zbudujemy dom", ale w studiu nagrała swój pierwszy autorski kawałek

X Festiwal Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" Golina 2018 został zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Edukacyjne "Gimnazjum 2000" w Golinie oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, a sfinansowany ze środków własnych oraz wsparciu  Gminy Jarocin, Powiatu Jarocińskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Banku Spółdzielczego w Jarocinie.
GIG-ant tradycyjnie objął imprezę swoim patronatem.

Tomek Jankowski, 26.06.2018 14:24