Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Ostatniego dnia lutego o godzinie 10:00 nastąpiło uroczyste otwarcie nowy wybudowanych łazienek dla klas I-III. Jednym z powodów ich powstania jest wymóg osobnych toalet dla sześciolatków, którzy we wrześniu tego roku  rozpoczną swoją edukację.

Uroczystego otwarcia dokonali m.in. : p. Hanna Szałkowska - wiceburmistrz Jarocina, p. Bożena Kubacka - dyrektor Wydziału Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji, p. Marcin Półrolniczak - radny Rady Miasta, p. Wojciech Rodziak - projektant łazienek oraz p. Danuta Wojtczak - księgowa opiekująca się naszymi finansami. Inwestycję wykonała firma BUD-REM z Jarocina, której przedstawiciela z przyczyn obiektywnych zabrakło podczas uroczystości.

SONY DSC

Na początku  p. dyrektor golińskich szkół - Urszula Kowalczyk wspomniała o wizycie p. Henryki Krzywonos, polskiej działaczki opozycyjnej w okresie PRL, która podczas wizyty w Golinie zapytała o największe marzenie związane z bazą szkolną. Podniesiono wówczas kwestię sanitariatów dla najmłodszych. Obecny był przy tej rozmowie burmistrz Jarocina p. S. Martuzalski. Dziś minęły dokładnie 4 miesiące od wizyty p. Krzywonos.  Kończąc swoje przemówienie p. Urszula Kowalczyk stwierdziła, że nigdy nie pomyślałaby, że to marzenie tak szybko się spełni.

Uczniowie klas I-III przygotowali zamiast tradycyjnej szarfy specjalny pas , którego przecięcie symbolicznie otwierało gotowe łazienki. Bardzo oryginalnym pomysłem było wykonanie go z .... rolek po papierze toaletowym. Dzieci przygotowały również krótkie wierszyki o higienie. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem - smakowitym tortem.

Całą inwestycję sfinansowała gmina Jarocin - była to kwota ok.70 tysięcy złotych. Wyposażenie łazienek sponsorowały Zakłady Biernacki. Remont holu został sfinansowany przez gminę Jarocin, Stowarzyszenie Edukacyjne "Gimnazjum 2000" oraz  rady rodziców obu szkół. Wielkim zaangażowaniem przy tej jakże potrzebnej inwestycji wykazał się radny p.Marcin Półrolniczak oraz p.dyrektor B.Kubacka. Łazienki są w opinii najmłodszych superodlotowe. My też tak uważamy.

 Szymon Radziejewski

Tomek Jankowski, 13.03.2014 19:31
0,

2200


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz