Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Na początku roku, w styczniu w naszej szkole gościła dwójka studentów, których pokochali wszyscy uczniowie, zarówno ci duzi, jak i mali :)  Barbara i Hareem na długo pozostaną w naszej pamięci. Przepiękna Brazylijka nie zapomniała o Golinie i przysłała do naszej redakcji list, który publikujemy poniżej. Oczywiście w języku angielskim :)

It's been 2 months since I came back to Brazil and it gave me a lot of time to think about everything that happened during those amazing 2 months.

As I'm speaking to you, my lovely students, I want to tell you 3 things that I learned the most, all of them connected to leadership, this one skill that is the main goal in AIESEC intership.

I learned to deal with myself, to see my limits, to really think about what I want to do, where I want to be... And it got it, I saw how I deal spending 2 months by my own, having to think for myself, to challenge my fears, like talking in english to a class full of students that once, was you.
To realize that teaching is more than a job for you, that is something really worthy, that I might want to do it for my life someday.

Second, to deal with other people... with totally different mind, costumes, languages, religion and everything. and It make me respect more everyone that is around me, to understand that each one has its mind and you can learn A LOT with anyone, a teacher, a roommate, someone you meet at the airport, that you'll never se again. And I started to see that, made me more thankfull for having such amazing people in my life, that now I miss and missed while I was away from home.

And last.... my dream was always to see the world from my point of view, to be in different places, make my own mark around this world. And I made it! Im' so grateful  for everything we have, the history that we have in each corner, I got to fall in love with a country that is now in my heart forever, and specially for the people that I met!
The world is so big, but I understood that If I want to make a difference and leave my mark, I can do it... I'll never stop believing in the potention of the WILL, the hunger to make your dreams come true.

Now I have my little story in your lifes, you have a big one in mine....

10955769_777516702336937_1069764014_o

Gdyby jednak ktoś miał problemy ze zrozumieniem powyższego tekstu (w co nie wierzymy), poniżej tłumaczenie:

Minęły dwa miesiące odkąd wróciłam do Brazylii; dało mi to dużo czasu na myślenie o wszystkim, co zdarzyło się w ciągu tych dwóch wspaniałych miesięcy.

Pisząc do was, moi kochani uczniowie, chciałabym wam powiedzieć o trzech rzeczach, których nauczyłam się najbardziej. Wszystkie łączą się z umiejętnościami przywódczymi, których rozwój jest celem stażu w AISEC.

Nauczyłam się być odpowiedzialną za siebie, widzieć swoje ograniczenia, naprawdę myśleć o tym, co chcę robić, gdzie chcę być… I już wiem! Zobaczyłam, jak sobie radzę spędzając dwa miesiące samodzielnie, myśląc sama za siebie, stawiając czoła swoim lękom, takim jak mówienie po angielsku do klasy pełnej uczniów, którymi byliście także wy. Uświadomiłam sobie, że nauczanie to coś więcej niż praca, to coś bardzo ważnego, co może chciałabym robić w życiu któregoś dnia.

Po drugie nauczyłam się, jak radzić sobie z innymi ludźmi z zupełnie innym umysłem, strojami, językiem, religią i wszystkim. I sprawia to, że mam więcej szacunku dla wszystkich dookoła mnie, że rozumiem, iż każdy ma swój własny umysł i ty możesz nauczyć się wiele od kogokolwiek: nauczyciela, współlokatora , kogoś, kogo spotkasz na lotnisku i  nigdy więcej go nie zobaczysz. Zaczęłam rozumieć, że to sprawiło, że jestem bardziej wdzięczna za posiadanie tak wspaniałych ludzi w moim życiu, za którymi tęsknię i tęskniłam, kiedy byłam daleko od domu.

I w końcu… Moim marzeniem było zawsze, żeby zobaczyć świat na własne oczy, żeby być w różnych miejscach, pozostawić swój własny ślad w tym świecie. Zrobiłam to. Jestem bardzo wdzięczna za wszystko, co mamy, historię, którą widać na każdym rogu. Zakochałam się w kraju, który jest w moim sercu na zawsze, zwłaszcza dzięki ludziom, których tam spotkałam.

Świat jest taki wielki, ale zrozumiałam, że jeśli chcę coś zmienić i zostawić swój ślad, to mogę to zrobić. Nigdy nie przestanę wierzyć w potęgę woli i głód spełniania marzeń.

Teraz ja stanowię mały epizod w waszych życiach, a wy stanowicie duży w moim.  

Bárbara Manarelli

Tomek Jankowski, 18.08.2015 21:04
1,

711


Komentarze:

#1. Ula: 20.08.2015 22:18

Mam nadzieję, że również wiele ze spotkań z Barbarą wynieśli uczniowie.

Dodaj komentarz