Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

 

 

22 października miała miejsce polska premiera książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Jest to książkowe wydanie scenariusza sztuki teatralnej.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zorganizowała 21 października w pałacu Radolińskich nocną premierę tej książki. Wydarzenie rozpoczęło się kilka minut po godzinie 22. Spod wejścia głównego do budynku uczestnicy zabawy ruszyli do drzwi bocznych. Aby je otworzyć, wszyscy musieli wypowiedzieć magiczne zaklęcie otwierające zamki – Alohomora. Kiedy już się udało wszyscy weszli do środka i zebrali się w holu, pani Agnieszka Borkiewicz z jarocińskiej  biblioteki przedstawiła nam plan imprezy. Można było wrzucić los do Czary Ognia, z której na końcu wybrano dziesięć osób, które otrzymały egzemplarze „Harry'ego Pottera” oraz zabrać kartkę do zbierania znaczków za wypełnienie zadań przygotowanych przez bibliotekarki. Zadań było siedem, za każde otrzymywało się stempelek w kształcie litery, a z nich było trzeba ułożyć hasło. A oto one: w piwnicy – eliksiry, na strychu – Quidditch, a w bibliotece zaklęcia, wróżbiarstwo, krykiet Hagrida, smoczy slalom i smawiwku. Pierwsze zadanie polegało na wylosowaniu mikstury do wykonania, odszukaniu odpowiednich składników i przyrządzeniu eliksiru. Na poddaszu zawieszone były trzy obręcze (hula-hop), przez górną i środkową było trzeba przerzucić balon, a przez najniższą przerzucić piłeczkę za pomocą miotły. Kolejna czynność polegała na wylosowaniu zaklęcia i przepisaniu go na pergamin piórem maczanym w atramencie. Podczas następnego zadania wróżono z wosku. Krykiet Hagrida polegał na założeniu na głowę rajstopy z ziemniakiem w środku i bez pomocy rąk trzeba było przewrócić kilka butelek wody. Smoczy slalom – czyli kilka zadań do wykonania między regałami z książkami. Ostatnie zadanie polegało na rozwiązaniu zadań wiedzowych na temat „Harry'ego Pottera”. Wszystkie zadania należało ukończyć przed godziną 23:55. O tej właśnie godzinie wszyscy ponownie zebrali się w holu. Tuż przed północą rozpoczęło się odliczanie do oficjalnej polskiej premiery książki i wylosowano dziesięć osób, które wygrały po jednym egzemplarzu.  W bibliotece można było także je kupić, jednak było ich tylko 20.

Zabawa zakończyła się po północy. Magia powróciła.

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z premiery.

IMG_4629 DSC03139 IMG_4648 DSC03142

DSC03137 DSC03135

DSC03136

Aleksandra Przybylska, 31.10.2016 18:09
0,

470


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz