Dnia 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole  odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się świąt 1,2 i 3 maja. Uczniowie wraz z nauczycielami byli bardzo elegancko (stosownie) ubrani, by wpisać się w formułę świątecznego happeningu.

Na początku imprezy był pochód z hasłami, które musiała przygotować każda z klas.  Oto hasła - nawiązujące do naszej rzeczywistości, ale i do realiów szkoły oraz majowych tradycji:

1. Segreguj śmieci - nie ludzi.

2. Więcej chemii między nami.

3. Zjadamy nie tylko końcówki.

4. Budujemy plan 8- letni.

5. Zadania domowe - 300% normy.

6.  Młodzież przewodnią siłą narodu.

7. Nie dzielimy się, tylko mnożymy.

Świętowano, również w niekonwencjonalny sposób, dzień patrona szkoły (gimnazjum) - ks. Piotra Wawrzyniaka. Jest on jednym z najbardziej znanych wielkopolskich działaczy społecznych i gospodarczych XIX w. Jego działalność wpisuje się w wielkopolską tradycję niepodległościową opartą na pracy organizacyjnej i budowaniu siły ekonomicznej Polaków. Był osobą , która realizowała się przede wszystkim w "konkretnej  robocie". Jak sam podkreślał, praca społeczna w warunkach, z jakimi miano wówczas do czynienia, stanowiła obowiązek kapłana. Żył w latach 1849 - 1910.  Ksiądz Piotr Wawrzyniak jest patronem naszego gimnazjum od 2003 roku.

Następnie wszyscy  "ułożyliśmy" na płycie szkolnego boiska napis - KONSTYTUCJA. Kolejne litery tego happeningowego hasła stworzyły wszystkie klasy obu golińskich szkół.

DSC_6722                     DSC_6711

DSC_6715                      DSC_6717                         DSC_6718