Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W sobotę 28 stycznia odbyły się już IV Mistrzostwa Goliny w badmintonie. Oto relacja.

W zawodach wystartowali zawodnicy z 10 miejscowości. Był to turniej amatorski, ale w tym roku mogliśmy obejrzeć także zawodników zawodowo grających w badmintona. Mecze tym razem odbywały się do dwóch wygranych setów do dwudziestu jeden zdobytych punktów.

Wśród mężczyzn - podobnie jak w poprzednich latach - trwała zacięta rywalizacja stojąca na wysokim poziomie. W tym roku zwycięzcą okazał się profesjonalny gracz badmintona- Piotr Nowacki z Stramnic. Wicemistrzem został Robert Gurgul z Klęki, zaś na trzecim stopniu podium stanął ubiegłoroczny mistrz - Paweł Sobański z Żerkowa. Czwarte miejsce zajął reprezentant Goliny- Krzysztof Gładczak.

Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Gimnazjum w Golinie - Anna Bochna, która pokonała w finale Mariannę Droszcz z Borku Wielkopolskiego. Miejsce trzecie zajęła także reprezentantka naszego Gimnazjum - Magdalena Mikołajczak. Zaś ubiegłoroczna mistrzyni- Julia Słomianna z Jarocina - zajęła miejsce czwarte.

Przedstawiam wywiad z tegoroczną zwyciężczynią  mistrzostw- Anną Bochną.

GIG-ant: Jak oceniasz organizację tych zawodów?
A.B.: Zawody zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie.

GIG-ant: Czy przygotowywałaś się szczególnie na te mistrzostwa?
A.B.: Nie trenowałam jakoś szczególnie. Jedynym moim przygotowaniem były SKS-y z badmintona, na które starałam się chodzić regularnie.

GIG-ant: Czy spodziewałaś się że wygrasz?
A.B.: Zupełnie się tego nie spodziewałam. Brałam udział w tych mistrzostwach po raz pierwszy i moim celem była jak najlepsza gra oraz dobra zabawa; tym bardziej cieszę się, że wystarczyło to do zwycięstwa.

GIG-ant: Jak oceniasz swoją grę oraz grę twoich przeciwników?
A.B.: Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Dziewczyny grały naprawdę dobrze i mam nadzieję, że stworzyliśmy fajne widowisko dla kibiców, którzy przyszli nas dopingować. Swoją grę oceniam dobrze. Popełniłam kilka błędów, których mogłam się ustrzec, ale nie można być perfekcyjnym. Mam nadzieję, że za rok również uda mi się zagrać w mistrzostwach.

Impreza była bardzo udana i przebiegała w sportowej, miłej atmosferze; wszyscy uczestnicy zacięcie rywalizowali, ale też dobrze się bawili.

Organizatorem zawodów był UKS Grom Golina działający przy szkołach w Golinie. Sponsorami nagród byli Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Stowarzyszenie Edukacyjne Gimnazjum 2000, UKS Grom Golina. Zwycięzcy otrzymali okazałe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wśród kibiców także rozlosowano nagrodę.

Warto również wspomnieć o geście panów Nowackiego oraz Gurgula, którzy obdarowali najmłodszych uczestników turnieju wygranymi przez siebie rakietami.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udaną zabawę. Do zobaczenia za rok na kolejnych mistrzostwach.

11555 1212 3213123 12431434 16195657_1214931091935991_6548247256657787042_n 16299257_1214930805269353_6686537147918669349_n 123413434324324234234234

Cezary Janicki, 12.02.2017 20:33
0,

494


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz