Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W dniach od 11 do 19 kwietnia 2014 roku Wielkopolska była gospodarzem ważnego wydarzenia sportowego wysokiej  rangi - Euro Rugby 2014 U-18 - czyli Mistrzostw Europy w rugby do lat 18. Jednym z dziewięciu gospodarzy był  Żerków, który  gościł aż cztery drużyny z różnych części Europy.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się 12 kwietnia.  Mecz ( trwający dwie połowy po 40 minut) zakończył się sukcesem  drużyny  Szwajcarii, która zwyciężyła z drużyną z Chorwacji wynikiem 24:0.  W  drugim tego dnia starciu zmierzyły się drużyny z Luksemburga i Litwy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:7.

W środę 16 kwietnia rozegrano półfinały, w których zagrali reprezentanci Chorwacji i Serbii oraz Szwajcarii i Ukrainy. Pierwszy mecz, który rozpoczął się już o godzinie 13.00,  zakończył się wygraną dla Serbii wynikiem 17:9. Drugi mecz, rozegrany o godzinie 15.30, zakończył się wynikiem 15:10 dla Szwajcarii. Transmisję z tego meczu mogliśmy oglądać na żywo w telewizji polskiej.

Podczas wszystkich meczów rozgrywanych na żerkowskim stadionie nie brakowało emocji. Rugby to kontaktowy, fizyczny, ale zarazem widowiskowy sport, który ma swoich zdeklarowanych wielbicieli. Polscy kibice mieli okazję zobaczyć mistrzostwa na obiektach Wielkopolski. Warto dodać, iż  w powiecie jarocińskim ten sport ma już swoich amatorów i sympatyków. Tę dyscyplinę popularyzują zawodnicy klubu Sparta Jarocin, który już szkoli młodych graczy w bezkontaktowej odmianie rugby- rugby tag. Mieli oni szansę zaprezentować się w przerwie między meczami 16 kwietnia. Żerków przez dwa dni , w których odbywały się mecze, był zdecydowanie w centrum zainteresowania kibiców. Na trybunach w żerkowskiego stadionu pojawili się polski pasjonaci rugby oraz kibice z zagranicy. Żerków miał okazję pokazać się z jak najlepszej strony i wykorzystał swoją szansę. Więcej na temat organizacji już niebawem na stronie GIG-anta, kiedy to ukaże się wywiad z burmistrzem Żerkowa-panem Jackiem Jędraszczykiem.

Tomek Jankowski, 27.04.2014 01:01
0,

1751


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz