Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

 

Nasza szkoła ma wielu  utalentowanych uczniów. Osiągamy sukcesy sportowe, jak i naukowe. Chcemy przybliżyć czytelnikom GIG-anta naszych laureatów w ostatnich - chronologicznie -konkursach.

W poniedziałek, 30 marca, w pałacu Radolińskich w Jarocinie odbył się IX konkurs "Biblia i mitologia, czyli u źródeł kultury europejskiej" organizowany przez gimnazjum w Cielczy i Bibliotekę Publiczną - filię w Cielczy. W konkursie uczestniczyło 7 dwuosobowych drużyn złożonych z uczniów klas trzecich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie IIIc: Zuzanna Tyburska i Miłosz Liberski. W pięciu etapach konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością Biblii i mitologii greckiej, malarstwa, umiejętnością kojarzenia i rozumieniem biblijnych i mitologicznych związków frazeologicznych. Pytania były bardzo trudne, ale drużyny doskonale sobie radziły z odpowiedziami. Zmagania konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem p. Laury Paluszkiewicz. Zwyciężyła drużyna z naszego gimnazjum, zdobywając 40 pkt. II miejsce ex aequo zajęły drużyny z Wilkowyi i Witaszyc - 38,5 pkt. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę MiG Jarocin.

Kolejnym sukcesem uczniów naszej szkoły jest zwycięstwo uczennicy klasy II b Kasi Orpel w konkursie recytatorskim organizowanym przezBibliotekę .... w Jarocinie. Kasia rywalizowała tam z uczniami siedmiu innych szkół, które również przybyły na konkurs. Jury nie miało ani cienia wątpliwości, kto powinien zająć I miejsce.

A oto wypowiedź nauczyciela j. polskiego pana Bartosza Tabaki, z którym Kasia przygotowywała się do konkursu: Jak zwykle Kasia była fantastycznie przygotowana i świetnie sobie poradziła". W wolnym czasie nasza zwyciężczyni sama szuka konkursów, w których
mogłaby wziąźć udział.

Gratulujemy laureatom :) No i czekamy na następne sukcesy.

Anna Bochna, 19.04.2015 23:13
1,

644


Komentarze:

#1. Tomek Jankowski: 29.04.2015 21:46

Gratki :)

Dodaj komentarz