Gazeta Jarocińska już po raz trzeci ogłosiła plebiscyt na Belfra Roku. W gronie 16 zgłoszonych nauczycieli znalazł się muzyk z naszego gimnazjum p. Tomasz Jankowski. Zdobył trzecie miejsce, stąd nasze gratulacje. Nie mogło obyć się bez krótkiego wywiadu.

GIG-ant: Co pan czuł, kiedy zdobył trzecie miejsce ?
Tomasz Jankowski: Szczerze mówiąc, to nie przywiązuję jakiejś większej wagi do tego rodzaju konkursów czy plebiscytów. Nie będę jednak udawał, że kiedy zadzwoniono do mnie z „Gazety Jarocińskiej” i poinformowano o wynikach, to zrobiło mi się bardzo miło.
GIG-ant: Jak zareagował pan na zgłoszenie do konkursu ?
T.J.: Byłem strasznie zaskoczony. Musiałem wyrazić zgodę na udział w plebiscycie. Miałem chwilę zawahania, bo jak wspomniałem już wcześniej, nie kręcą mnie tego typu plebiscyty. Jednak to zgłoszenie to „sprawka” uczniów, zatem skoro wyróżnili mnie w ten sposób, to pomyślałem – w sumie czemu nie.
GIG-ant: Podejrzewa pan, kto zgłosił pańską kandydaturę ?
T.J.: Mam swoje typy (śmiech) .
GIG-ant: Wygrane uświadamiają nam pewne sprawy. Czy zdobycie trzeciego miejsca uświadomiło coś panu ?
T.J.: Nie zastanawiałem się nad tym. Odbieram to jako wyraz pewnej sympatii i docenienia codziennej pracy. Jako muzyk często staję na scenie. Dla każdego artysty najważniejszy jest głos publiczności, a uczniowie to też swego rodzaju „publiczność”. Ich głos jest najcenniejszy.
GIG-ant: Kto najbardziej wspierał i kibicował panu ?
T.J.: Najbardziej właśnie uczniowie. Oni wysyłali zgłoszenia i „ciągnęli” tę całą akcję dalej. Bardzo im dziękuję. Wynik cieszy, ale też zobowiązuje.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie panu gratulujemy !!!

Tomek Jankowski, 26.10.2013 23:35