Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2016 roku ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, nazwę ulicy gen. Karola Świerczewskiego w Golinie trzeba było zmienić na inną. Po wielu dyskusjach i konsultacjach z mieszkańcami tej ulicy, jej nazwa została zmieniona na ul. Świerkową.
GIG-ant postanowił przeprowadzić na ten temat rozmowę z panem Ryszardem Żyto,sołtysem wsi Golina i Stefanów.
GIG-ant: Skąd pomysł na nazwę ulicy Świerkowej. Czy mieszkańcy nie protestowali w sprawie zmiany nazwy tej ulicy?
R.Ż: Pomysły na nazwę ulicy były różne. Z Urzędu Miejskiego padła propozycja nazwy - ulica Władysława Jagiełły. Podczas konsultacji społecznych  we wrześniu 2016 roku nazwa ul. Świerkowa zastała zaakceptowana przez mieszkańców i przekazana burmistrzowi Jarocina i Radzie Miejskiej. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu przedstawiciela UM z mieszkańcami został potwierdzony wybór nazwy ulicy na ul. Świerkową. Nazwa nawiązuje do pozostałych ulic tego osiedla ( ul. Brzozowa, Klonowa, Sosnowa, Bukowa). Rada Miejska zatwierdziła nazwę ul. Świerkowa.
Protesty mieszkańców dotyczyły w większości przewidywanych zmian w dokumentach i kosztach z tą zmianą związanych.
Obecnie ul. Świerkowa jest najładniejszą ulicą na tym osiedlu. Powstał projekt wykonania chodnika, ale wątpię w jego realizację.

GIG-ant: Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Walczak, 30.12.2017 20:48
0,

398


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz