Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

27 września w sali kina Mieszko w Koźminie Wielkopolskim Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 obchodziła dzień patrona szkoły. Podczas tej uroczystości wypromowana została książka pt. " O Franciszku, którego pokochał świat" napisana i zilustrowana przez uczniów tej szkoły podstawowej pod okiem siostry Flawiany. Pieniądze ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na rehabilitację dwuletniej Sary. Zaznaczyć trzeba, że jest to nie pierwsza charytatywna działalność uczniów szkoły, która razem z siostrą Flawianą organizowała już kolonie dla dzieci z gminy Wilków - poszkodowanej podczas powodzi w 2010 roku. Na uroczystość przybył ks. biskup Stanisław Napierała.

Po promocji książki  jej autorzy udali się do Rzymu, byli na audiencji u papieża, podczas której wręczyli  mu jej egzemplarz. Zwiedzili też  kilka okolicznych miejscowości. Młodzież z siostrą Flawianą uczestniczyła także w wyjeździe do Warszawy, gdzie wzięła udział programie "Między Ziemią a Niebem". Oto relacja uczestniczki tych wydarzeń - Zuzanny Kowalczyk:

W dniach 30. 09. 2013r. do 04. 10. 2013r. my, uczniowie SP1 w Koźminie Wielkopolskim,  wraz z opiekunami odbyliśmy pielgrzymkę do Rzymu i Watykanu. Najważniejszym punktem wyjazdu był udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem na placu Św. Piotra. Podczas audiencji przekazaliśmy książkę pt. ,, O Franciszku, którego pokochał świat". Książkę tą zredagowaliśmy i zilustrowaliśmy samodzielnie. Przekazaliśmy również statuetkę Św. Wawrzyńca, jako dar od mieszkańców Koźmina. Zapierającą dech w piersiach była chwila, gdy oddaliśmy hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II przy grobie w bazylice Św. Piotra. Zwiedziliśmy także Wenecję, Asyż i największe zabytki Rzymu, m.in. Koloseum, Forum Romanum, Zamek Św. Anioła .  Natomiast dnia 06. 10. 2013r. zostaliśmy zaproszeni do telewizji i wzięliśmy udział w programie ,,Między Ziemią a Niebem" Opowiedzieliśmy tam o pielgrzymce i o tym, jak powstała książka. Książka jest również cegiełką na rehabilitację dla dwuletniej Sary, która urodziła się ze zdeformowaną twarzoczaszką.

 

 

Tomek Jankowski, 28.10.2013 23:13
0,

590


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz