15 października, w sobotę, odbyły się krajowe eliminacje do Eurowizji Junior. Wśród wokalistów znalazła się również Olivia Wieczorek.
W rywalizacji wzięło udział 9 kandydatów. Znaleźli się tam zarówno soliści, jak i zespoły. Konkurs prowadził Radosław Brzózka, a uczestników oceniało jury, w składzie: Margaret, Anna Wyszkoni oraz Marcin Kusy. Na scenie zaprezentowała się również zwyciężczyni poprzedniej Eurowizji dziecięcej - Destiny Chukunyere. Zaśpiewała ona utwór „Sound Of Silence”, który na tegorocznej Eurowizji "dorosłej" wykonała Australijka - Dami Im.Polskiego kandydata do Eurowizji dla dzieci (w wieku 9-14 lat) wyłoniły telewizyjne eliminacje.
Olivia zaśpiewała utwór „Nie zapomnij” skomponowany przez Piotra Rubika, którym wygrała te eliminacje. Olivia będzie reprezentować Polskę 20 listopada na 14. Konkursie Piosenki Eurowizja Junior 2016, który w tym roku odbędzie się na Malcie.

GIG-ant postanowił przeprowadzić wywiad z tą uzdolnioną wokalistką.

GIG-ant: Jak się znalazłaś na eliminacjach do Eurowizji Junior?
O.W.: Usłyszałam od znajomych i stwierdziłam, że spróbuję. Zgłosiłam się i dostałam się do następnego etapu, a następnie do finałowej dziesiątki.

GIG-ant: Jak się przygotowywałaś do występu?
O.W.: Miałam dużo prób w Warszawie i nagrań tej piosenki u "Donia" w Poznaniu.

GIG-ant: Czy piosenka "Nie zapomnij" została skomponowana specjalnie dla ciebie?
O.W.:
Tak. Pan Piotr Rubik napisał ją specjalnie dla mnie. Kiedy dowiedziałam się od znajomych o eliminacjach do Eurowizji, to najpierw zapytałam o nie pana Piotra. To właśnie wtedy stwierdził, że napisze tę piosenkę.

GIG-ant: Stresowałaś się przed występem?
O.W.:
Jak przed każdym, ale uważam, że był to mobilizujący stres.

GIG-ant: Jak oceniasz współzawodników?
O.W.:
Moim zdaniem wszyscy byliśmy na jednakowym poziomie.

GIG-ant: Jak będziesz się przygotowywać do Eurowizji?
O.W.:
Włożę dwa razy więcej pracy i dam z siebie wszystko, żeby zajść jak najdalej.

GIG-ant: Dziękujemy za poświęcony czas, gratulujemy i życzymy wysokiego miejsca na Malcie.

zdj. www.radiozet.pl

Występ Olivii możecie zobaczyć tutaj

Magdalena Mikołajczak, 17.10.2016 23:52

#1. ANONIMOWY: 18.10.2016 20:38